Vodna mesinka

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Vodna mesinka

OdgovorNapisal/-a izu » 08 jan 2004, 16:21

Zanima me cim vec o tej rastlini.In pa ce kdo ve kje bi se jo dalo dobiti
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 13 jan 2004, 23:24

Vodnih mešink je veliko. Tako, da bi moral bolj natančno povedati, kaj si želiš. Ena bolj enostavnih za gojenje je Utricularia gibba. Za nakup malo pobrskaj po netu, trenutno so dve (U.australis,U.foliosa "Cuba") na zalogi tukaj: http://www.bestcarnivorousplants.net.
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a izu » 14 jan 2004, 15:14

A več vrst teh mesink ki zivijo v vodi.

Kako se jih pa razmnozuje?
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a izu » 14 jan 2004, 15:22

ali na tej strani ki si jo dal gor prodajajo tudi semena?

Pa se pise da ce moras narocitti cez 60 evrov ce pa narociš za cisto malo da ti lahko tudi podarijo
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a izu » 17 jan 2004, 18:08

pa kako bi v bistvu lahko vidu ce imas mesinko ali vodno kolesje doma
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 17 jan 2004, 20:34

Oj,

ne verjamem, da je danes kaj zastonj. Na tisti strani piše, da je minimalno naročilo 60 eur, da pa dobiš majčkeno darilo ob nakupu.

pa kako bi v bistvu lahko vidu ce imas mesinko ali vodno kolesje doma


Ne razumem čisto dobro tega vprašanja, če te pa zanima kako izgledajo vodne mešinke pobrskaj po googlu.
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a izu » 17 jan 2004, 21:48

ja kako bi videl (po čem) da imas mesinko ali vodno kolesje.pa na tisti strani prodajajo (se mi zdi)vodna kolesja posusena da jih potem das samo v toplo vodo in imas rastlino
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 18 jan 2004, 00:38

pa na tisti strani prodajajo (se mi zdi)vodna kolesja posusena da jih potem das samo v toplo vodo in imas rastlino

Za kaj takega še nisem slišal.

Za razliko med rastlinami pa poišči slike in jih primerjaj. Tako je najlažje, razlika je pa vidna.
Vodno kolesje:http://www.asahi-net.or.jp/~zr8h-kk/mujinamo/mujina2.jpeg

Vodna mešinka:http://dionee.gr.free.fr/plantes/h14.jpg

Lep pozdrav,
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a izu » 18 jan 2004, 09:21

Evo tukaj so te palcke ce jih bo pa kdo kupil naj pa sem gor napise. so cisto spodaj na strani :http://www.bestcarnivorousplants.net/aldrovanda/aldrovanda_for_sale.htm
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a romunov » 30 jan 2004, 10:21

Kako pa je s papirji? Konec koncev ob uvozu semen/rastlin povečujemo nevarnost domači flori (in posledično fauni?).
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 30 jan 2004, 16:56

Kako pa je s papirji? Konec koncev ob uvozu semen/rastlin povečujemo nevarnost domači flori (in posledično fauni?).


Živ,

nekatere rastline je prepovedano uvažati. Katere ne vem, povprašajte pri fitosanitarcih. Ponavadi fitosanitarna inšpekcija pregleda, če so rastline zdrave. Pri večjih naročilih pa mora prodajalec priložiti fitosanitarno spričevalo. Toliko o papirjih.

Če uvažamo tropske ali toploljubne rastline, ki ne preživijo zime, potem to ni problem. Tako je skoraj z večino mesojedih rastlin, ki potrebujejo minimalno 5°C za preživetje. Moraš biti pa vesten pri ravnanju z morebitnimi rizičnimi rastlinami.
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a romunov » 30 jan 2004, 23:00

Hvala za odgovor. Sprašujem zato, da vidim, kako je to pri rastlinah, ker pri živalih na dolgo in široko komplicirajo.

Še enkrat hvala za hiter odgovor. :oops:
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

Vodno kolesje ali vodna rosika

OdgovorNapisal/-a Kapitan Nemo » 24 apr 2005, 11:02

Napisal sem opis te rastline na Akvazinu, pa še nisem vedel, da že imenujete to rastlino vodno kolesje, zato sem "si izmislil" ime "vodna rosika". Bom verjetno kmalu popravil, rad bi mnenje kolega Jureta Slatnerja o tem, ali koga drugega iz področja mesojedih rastlin (meni se zdi vodna rosika bolj primerno)? da ne bom delal nepotrebne zgage!
Drugače, izjemno zanimiva rastlina, lahko bi res bila prisotna celo v Sloveniji ?!
http://www.akvazin.com/default.cfm?j=Si&kat=0302&ID=254
Naravna harmonija podvodnih biotopov:)
Uporabniški avatar
Kapitan Nemo
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 29 apr 2003, 22:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jure » 25 apr 2005, 10:15

Kolega Nemo, pozdravljen.
Ime vodno kolesje sem res očitno zapisal prvi, kar pa ne pomeni, da rastline ne bi smel imenovati še kdo drug po svoje. Meni se je zdela podobna skupini lopatic peltonove turbine. Ampak po videzu in delovanju ima liste bolj podobne dioneji kot rosiki, žal pa tudi za njo nimamo tako super dobrega slovenskega imena, kot bi si ga taka znamenita rastline zaslužila. "Vodna muholovka"?

Če res živi kje v Sloveniji, ima morda celo kakšno "domorodsko" ime. A v spominu vrhunskih slovenskih botanikov je ni in je nikoli ni bilo.

Če so v članku že tvoje izkušnje, me še toliko bolj veseli. Meni namreč je še ni uspelo obdržati pri življenju dlje kot eno poletje. Za referenco sem vzel tale navodila, ker sem rastline tudi dobil od njih: http://bestcarnivorousplants.com/aldrovanda/papers_online/grow_aldrovanda_outdoors.htm
Če ti rastlina uspeva, eno rezerviraj zame z akvarijem vred.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a izu » 06 maj 2005, 18:42

Kakor vem Bojan si nekaj narobe razumel ali pač (če sm jaz me popravi),in sicer sta dve vrsti rastlin: vodno kolesje in vodna mešinka.To sta dve različni vrsti.
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a izu » 17 sep 2005, 09:17

No končno sem dobil svojo mešinko na katero sem čakal eno leto oz en dan manj (glej temo rojstnodnevno darilo) in sedaj imam že ene par vprašank.
Ali je možno da bi cvetela ker ima tak stebelček in na koncu ima kot neko zeleno bunkico,pač zgleda kot da bo cvetek??in kaj narest da bo cvetela če je nto cvet??Ali raj odrežem cvet??Ali lahko dodajam co2 v vodo??
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Jure » 18 sep 2005, 20:44

Anatomija te daje, kaj! Steblo pač raste. Rastni del je bolj zbit skupaj, še nima mešičkov. Ko bo pritisnil mraz, se bo še bolj zgostil in odpadel na dno, kjer bo prezimil.
Cvetela pa mešinka letos ne bo več, njen čas je minil. Potrebuje vsaj 14 poletnega sonca. Ne razumem, čemu bi cvet odrezal, če bi se že pojavil. CO2 ni potreben, pač pa je dobro dodati nekaj vode iz vaze, v kateri so bile rože vsaj en teden. Lahko pa dodaš tudi malo slame. To je za paramecije in podobne reči.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22


Vrni se na Mesojede rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost