Sarracenia in komarji

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Sarracenia in komarji

OdgovorNapisal/-a cephalotus » 16 jun 2008, 08:29

Imam en dvom, ki se bo mogoče mnogim zdel malo smešen ma dobro ....
Allora, vedla sem, da se v eni mesojedi lahko zaredijo komarji ampak sem čisto pozabla da je to sarracenia ... tako, da mene sedaj malo skrbi, koliko možnosti je, da bom kmalu poleg mesojede bla lastnica še tropa komarjev? :?
cephalotus
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 maj 2008, 16:30
Kraj: Škofije

OdgovorNapisal/-a aj » 16 jun 2008, 16:42

He,he. Ta je pa dobra.
Naj te ne skrbi, da se bodo samo v saraceniji zaredili komarji. Meni se ponavadi poleti zaredijo v podstavkih z vodo, ker je vedno nekaj vode notri.
Lani, ko sem šla na dopust in nisem hotela mami prepustiti skrb za zalivanje, sem moje mesojedke prestavila v stanovanje po razno raznih posodah in škafih z veliko vode...v stanovanju namreč ni takega izhlapevanja vode, kot na balkonu.Ko sem prišla po tednu dni domov, je v vseh podtavkih kar mrgolelo ličink komarjev. Itak sem jih nato prestavila nazaj ven in v hiši vključila sredstvo proti komarjem. Tako se nisem preveč sekirala koliko legel komarčkov se je izvalilo in kako nas bodo popikali. :lol:

LP, Alenka.
aj
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 15 feb 2006, 15:48
Kraj: Šempeter pri Gorici

OdgovorNapisal/-a izolan » 17 jun 2008, 07:00

Žal to je postranski učinek pri zbiranju mesojedih rastlin. Vsak misli, da ob nakupu mesojedke se bo zmebil komarjev, a nažal to ni res kvečjemu jih bo še več, ker se redijo v podstavkih.

Sama si bila pri meni in sividela koliko podstavkov imam jaz notri, letso sem se spravil in na skoraj vsakih 14 dni podstavke zamenjam vodo in jih malo očistim, tako si zmanjšam možnost komarjev.

Priporočam ti da jo daš ven na balkon in se nesekiraš več ali pa na vsako toliko zamenjaš vodo. Če se pa zaredijo v vrčkih je pa to potem pojav FITOTEME.
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a cephalotus » 18 jun 2008, 20:30

ok hvala ... mislim da bom 2x premislila, če bom mela poleti moje mesojede v sobi .... :? :)
upam na najboljše ... :)
cephalotus
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 maj 2008, 16:30
Kraj: Škofije

OdgovorNapisal/-a izolan » 18 jun 2008, 21:35

Poleti kar ven...oz. že zdaj in se bodo lepo napapale.... :D :D
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a cephalotus » 25 jun 2008, 21:36

hja, katere pa lahko dam ven? mislim ... sarracenio že, dioneo sklepam da tudi, kaj pa nephentes? rosike pa ne marajo preveč sonca se mi zdi ...
lp
cephalotus
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 maj 2008, 16:30
Kraj: Škofije

OdgovorNapisal/-a palicnjak111 » 25 jun 2008, 21:47

Nepenthes lahko daš na prosto, nekam v polsenco(obesiš na drevo al kaj podobnega).
Lep pozdrav

palicnjak111
palicnjak111
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 31 dec 2007, 22:20

OdgovorNapisal/-a izu » 26 jun 2008, 08:37

Hej!

Če maš probleme da se ti komarji zaredijo v podstavku daj tja mešinko :lol:
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost