prosim odgovorite

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

prosim odgovorite

OdgovorNapisal/-a muholovec » 14 sep 2008, 11:21

res je da nevem ravno veliko o mesojedah rastlinah Sad ....vendar me nekaj zanima....jst mam
NEPENTHES ALATA (ali pa vsaj neki podobnega) in me zanima:

se hrani sama (če si lovi muhe,mušice)? koliko hrane na koliko časa?
koliko jo je potrebno zalivat??(z DEŽEVNICO?)
pa zanima me če se zapira ??!!zato ker jst tut če ji dam kakšno stvar ali pa kaj drugega se ne zapre ??je kaj narobe.??
Question

jst sem jo kupil kr v trgovini in seveda ni zlo lepa ker je malo posušena...jo moram tam odrezat al kaj??

sej se vidi da nimam pojma , a ne?



ČE HOČETE LAHKO DAM SLIKO...?da vidite če je vse uredu z njo?
mmljjjask.....
muholovec
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 sep 2008, 17:42
Kraj: xxx

OdgovorNapisal/-a Jure » 14 sep 2008, 22:31

Pokrovčki se ne zapirajo. Po enih teorijah imajo funkcijo dežnika, da ne pride preveč dežja v vrček. Pri nekaterih vrstah to absolutno ne drži, saj so pogosto postavljeni pokončno in ne varujejo vhoda.
Mogoče je bolj pomembna funkcija privabljanja mrčesa, saj so na spodnji strani žleze, ki izločajo nekaj medu podobnega. Pa ni med, ampak halucinogen napoj, za žužke seveda.
Če zaide v vrček večja žrtev (velikost kobilice ali celo miške), se vrćek posuši. 2 - 3 muhe bo dovolj.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a muholovec » 15 sep 2008, 19:37

mislim da se miška ravno nebo ujela saj še nobene nisem videl pri nas :)

ja res hvala pa še neki napisu si 2-3muhe ..sam na kolk časa 2-3 muhe na teden,mesec?

pa kolk jo je treba zalivat??to mislim če je potrebno vsak dan??(no glede tega ni treba odgovrit sem najdel v drugi temi, 1 krat na teden + pošpricat vsak dan zvečer da so čez noč vlažne ,al pa vsaj neki podobnega :lol: )
mmljjjask.....
muholovec
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 sep 2008, 17:42
Kraj: xxx

OdgovorNapisal/-a bonsaj » 25 avg 2009, 10:19

zalivat moraš vsak dan direktno v zemljo in v postavek pa tudi vlage mora velik met muh ji sploh ni treba dajat ker ti lahko v zahvalo crkne.
bonsaj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 18 mar 2009, 18:25


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost