Polži

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Polži

OdgovorNapisal/-a ursika » 07 jul 2005, 12:51

Danes sem opazila sledi polža na Saraceniji. Polž je malo načel tudi en vrček oz.past. Ali obstaja nevarnost, da bi jo bolj objedel?
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a izu » 07 jul 2005, 18:17

Seveda obstaja nevarnost da jo bo bolj objedel.Najbolje da rožo nekako zavaruješ.Nevem pa kako je kaj z lovljenjem polžev v pasti,menda da ene jih še clo lovijo :?
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 07 jul 2005, 19:40

Ojla!

Če bi bili polži vredni veliko denarja, potem bi bil jaz že miljonar :lol:
Jih imam poln rastlinjak. Polž je ena izmed nadlog, ki pomalica malo rastline na različnih koncih. Ni panike, le grdo izgleda. Če kakega vidiš, ga ročno odstrani. Sicer pa pomaga, če narediš preprosto past, ki baje pomaga. V banjico za sladoled naliješ pivo in polži se veselo utapljajo(nisem še preiskusil, mi je škoda piva :wink: ). Sicer pa so manjši primerki polžev dobra malica za nepentese.

Lep pozdrav,
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a micakemik » 07 jul 2005, 21:07

Kje jo pa imaš? Sklepam, da zunaj. Če j maš kje na zemlji ali travi, okoli nje skoplji narek in ga napolni z vodo ali pivom :wink: (moraš dat trak polivinila) To sem bral, se mi zdi, da na Ivotovi strani
micakemik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 maj 2005, 15:40
Kraj: Godovič

OdgovorNapisal/-a izu » 07 jul 2005, 21:09

Ali pa če ima preprosto saracenio v posodi in da pod podstavek in ga naoplni z vodo in polž ne bo mogel čez pa še mesojedka bo skoz zalita!! :P Hokus pokus pa se znajdeš :P
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Buld » 08 jul 2005, 09:26

Baje pomaga tudi, če nalomiš jajčne lupine in potreseš naokoli. Polži ne marajo plaziti po ostrih robovih.
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

OdgovorNapisal/-a burbonka » 08 jul 2005, 11:47

Zgleda, da so polži že vsega vajeni :lol: in jim - preverjeno! niti pivo ne paše več. Vsaj na našem vrtu ga ne pijejo.
Torej, škoda piva za zlivat stran!
Tudi vabe za polže od Unichema preveč ne delujejo. Kljub temu se veselo množijo.
Ostri robovi - mala malca.
Bo treba kaj novega pogruntat!
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 08 jul 2005, 11:58

Pozdrav !

Polži brez težav lezejo po vrhu britvice in se ne poškodujejo zaradi sluzi , ki jo izločajo na sprednjem delu tako, da hodiijo vedno po svoji čisti slini.

Če gojiš mesojedke in niso del ribnika ali grede ob vodi in vodnih virih priporočam Mesurol , ki je sicer strupen vendar mislim , da mesojedk ne boste jedli.

Mi ga uporabljamo pri kaktusih, ki jih imamo čezpoletje zunaj in tudi pri prezimnih kaktusih na zunanji gredi , kajti polži ljubijo mlade poganjke pa tudi star pediocactus nam je lani načel.
Karenca je 3 tedne potem pa naj bi bilo vse ok , če verjameš proizvajalcu .
lp

Andrej
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje


Vrni se na Mesojede rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost