musice in crvicki

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

musice in crvicki

OdgovorNapisal/-a fruto » 22 jan 2006, 14:32

vrjetno se je kje ze govorilo o tej zadevi ampak ne najdem
oprostite ker sem dal vprasanje pod mesojedke, samo tukaj mislim da bom dobiv najvec pomoci, pa bojim se tudi da mi ne pojejo semen mesojedk ki sem jih posejal.

imam problem

po sobi mi povsod med rastlinam letajo majhne crne musice (podobne vinskim ampak niso). to se ni problem saj nisem opazil da bi skodovale rastlinam. problem je ker povsod kjer je vlazna zemlja se zaradi njih pojavijo majhne licinke. so kot prozorni crvicki dolgi od 2 do 7 mm in lezejo po zemlji. te crvicki mi pojejo vsa semena ki jih posejem v vlazno zemljo. ko seme vzklije in rata v lupini razpoka crvicki zlezejo vanj in pojejo vso vsebino. seme ima ponavadi ze majhno korenino ko naha rasti potem ga vzamem iz zemlje in korenina kar odpade iz semena pa stece nekaksna sluz in iz njega zleze nekaj crvickiv.
poizkusil sem ze z insekticidom pa ni pomagalo. polovil sem musice ampak vedno pridejo nove ali pa se kaksna kam skrije.

nevem kako naj se znebim teh crvickov ampak unicili so mi ze semena licijev, papaje, cilija, pasjonke, granatnega jabolka ...
sedaj sem dobil ze vzklita semena mimoze pa nevem kam naj jo posadim saj se bojim da ne unicijo se te.

kako naj se jih znebim :?: :?: :?:
lp :)
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a davidoff » 22 jan 2006, 16:57

Najboljša metoda je da postaviš med te rastline kako Drosero capensis, je pa koristno če tote ''črveke'' s pinceto vun iz zemlje loviš pa mušice ubijaš kolko gre :twisted: ... Jaz sem se jih znebil na tak način...
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Majhne bele mušice
    1, 2Pripete datoteke Napisal/-a Marsumioon » 18 dec 2005, 13:05
    22 Odgovori
    16368 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Pixie Poglej zadnji prispevek
    21 jun 2007, 12:07

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron