mesojede rastline

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

mesojede rastline

OdgovorNapisal/-a rok.k » 17 mar 2005, 22:03

Zanima me če mi kdo lahko ove kje bi se dalo kupit kakšno ne preveč zahtevno mesojedo rastlino?
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Jack » 17 mar 2005, 22:17

Pozdravljen!

Najbolje bi bilo pokukati v Bauhaus, Baumax ali pa v kakšne cvetličarne.
Sedaj izbira mesojedk ni velika, a čez kakšen mesec jih bo veliko.


LP
Gregi
Zadnjič spremenil Jack, dne 22 mar 2005, 21:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Jack
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 12 apr 2004, 12:37
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 22 mar 2005, 18:34

Ojla!

Jack prosil bi za malo reda pri pravopisu saj nismo vsi s tvojega konca :roll:

Rok.k obišči mojo stran :wink:

Lp Ivo
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a Jack » 22 mar 2005, 21:51

Sem že popravil!
Se opravičujem.

LP
Gregi
Jack
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 12 apr 2004, 12:37
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a AklAm » 07 apr 2005, 23:29

Pozdravljeni!
Sem nova na forumu; našla sem ga bolj po naključju. Nekaj dni ga prebiram in si skušam odgovoriti na verjetno precej bedasto vprašanje. :oops: Svoje mesojedke imate večinoma v hišah, in sicer v terarijih. Kako pa lovijo mrčes? Verjetno je potrebno "zaprtim" rastlinam malico servirati. Predvidevam, da je vprašanje trapasto, ker ga še nihče ni zastavil (vsaj jaz teme nisem našla). :roll:
LP
AklAm
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 apr 2005, 23:15
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 08 apr 2005, 08:10

Verjetno nisem najbolj poklicana za ta odgovor (Mesojedec to veliko bolje obvlada), pa se bom vseeno potrudila.

Jaz imam mesojedke (vsega skupaj 5) le čez zimo noter, poleti jih imam zunaj, tako, da si same lahko nalovijo papico.
Drugače pa "lovljenje" ni nujno potrebno za njihov obstanek. Preživijo brez tega.

Kar se tiče "serviranja hrane". Mrtve žuželke lahko pozabiš - ne deluje. Večina pasti (verjetno vse) se sproža na gibanje. Tudi če bi mrtvo žuželko spustila v past (recimo Venerino past) in nato past umetno sprožila, bi se past kaj kmalu odprla. Ponavadi že naslednji dan. Zadevo pa lahko rešiš tako (če že želiš "servirat" hrano), da mesojedko zapreš v neko posodo (jaz sem imela velik plastičen kozarec) s pokrovom, nato pa naloviš žuželke in jih spustiš v kozarec. Nato se pa vsedeš in čakaš, da jih rastlina naprej sama polovi. :wink:

Upam, da sem napisala vse, kar te je znanimalo. :wink:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a AklAm » 08 apr 2005, 22:42

pinkpanter je napisal/-a: Drugače pa "lovljenje" ni nujno potrebno za njihov obstanek. Preživijo brez tega.


Tega nisem vedela. Mislila sem, da morajo mesojede rasline zelo pogosto kaj pozobati. :wink: Kako dolgo pa zdržijo brez takšne hrane? Verjetno ima pomankanje mrčesa na jedilniku kakšne posledice. :?: Zdi se mi, da sem nekje na forumu prebrala, da se mesojedk ne sme gnojiti - a kjub temu pridobijo dovolj hranljivih snovi, četudi nekaj časa ne lovijo? Vrsta primerne hrane je odvisna od vrste rasline? A jedo te mesojedke, ki jih gojimo doma, tudi kaj drugega kot muhe, pajke in podobne drobne žuželke. Mogoče kakšne večje hrošče? Ali pa celo še kaj večjega? Kakšna je priporočljiva količina žive hrane?
Res nimam predstave o teh rastlinah. :roll: A mi lahko kdo priporoča kakšno literaturo na to temo, prosim? Ali pa kak dober link.
Hvala, LP
V današnjem času vedo ljudje vsaki stvari ceno in nobeni vrednosti. (Oscar Wilde)
AklAm
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 apr 2005, 23:15
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a izu » 09 apr 2005, 08:00

Moja literatura na začetku sta bila ivova in jureva stran na katerih sm jz kar dosti zvedel i začetku.
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a izi » 09 apr 2005, 08:01

Preveč se obremenjujete s hranjenjem mesojedk. Če jih imate poleti zunaj, poskrbijo same za to. Predvsem saraceinje so zelo pridne, drubne žuželke pa lovijo rosike in mastnice. Najbolj boga je tu muholovka, ki pa ji lahko občasno daš kakšno žuželko.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron