Ali morajo listi počrneti?

Mesojedke ali žužkojede rastline, kot jim tudi pravimo so močvirnate rastline, ki lovijo mrčes.
Dionea, Drosera, Nepenthes, Saracenia, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Mesojedec, izu, Moderatorji

Ali morajo listi počrneti?

OdgovorNapisal/-a ursika » 20 jan 2006, 09:59

Listi moje dioneje niso počrneli, čeprav jo imam na hodniku kjer je 10°C, včasih malo manj, včasih malo več. Ali naj jih kljub temu porežem?
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 20 jan 2006, 15:53

Ne :!:

Mislim da če so celi in jim nič ne manjka :shock: ... zakaj bi jih odrezali :lol:

LP :P
M
Marsumioon
 

OdgovorNapisal/-a izu » 20 jan 2006, 16:27

Mislim,da ni treba, ker če sama ni tega naredila,zakaj bi ji mi!?Če so lepi, in prožni jih pusti!Kdaj si pa dala prezimovat?
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a davidoff » 21 jan 2006, 01:41

Liste pusti! Dokler so zeleni in je temperatura nad 6oC lahko rastlina fotosintezira... Mislim da listi sploh ne bodo počrneli, ker je temperatura prevelika. Jaz imam moje dioneje zunaj, na balkonu in moram reči, da jim že celo zimo gre kar vredu - večina listov se je že posušila... Na tople(nad 0oC) dneve jih zalijem in to je to... Mislim pa da bo čiso vredu preživela zimo... Listi se bojo pač spomladi posušili ko se bo začela rast. Aja, kaj rastejo novi listi??
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ursika » 22 jan 2006, 11:40

Mislim, da novi listi ne rastejo, čeprav ima majhne liste, a izgleda, kot da vse miruje. Temp.sem izmerila in je trenutno 5°C. Imam še dve saraceniji in se obema sušijo listi, purpureo(upam, da se ji tak reče)sem že skoraj čisto porezala, le še par listov je zelenih. A jih naj februarja presadim?
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a davidoff » 22 jan 2006, 17:01

Če vse miruje potem to pomeni da vse počiva :D . Sarracenie je boljše presajat in ločevat(če se je kaj razdelila) zdaj ko počivajo in ne vejo za kaj se gre, ker potem jim boš zmotila rast in ne bodo rastle kot bi lahko... Zelene liste pa kar čim dlje pusti :D
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ursika » 23 jan 2006, 10:27

Torej jih lahko zdaj presadim? A moram šoto kaj zmešat z perlitom?A tudi dionejo presadim? Kaj pa rosiko, ki lepo raste v stanovanju?
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a blaž » 09 feb 2006, 22:45

Živjo!
imel sem 3 venerine muholovke, katirim so začeli črneti listi in so propadle mi lahko kdo pove vzrok za to!!!
:( Lp
Blaž
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a izu » 11 feb 2006, 19:04

Najbrž šok, ki so ga doživele med potjo, mogoče še potem nepravilna oskrba, tako da je rastlina odvrgla več listov, kolikor jih je lahko sproti naredila!

LP
" Vitez ki bije bitko z jedrsko bombo! "
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a blaž » 11 feb 2006, 23:00

Vem da sem nekaj delal narobe samo kaj?
In še nekaj me zanima na vseh slikah na netu in knjigah majo muholovke liste rdeče zakaj pri nas v trgovinah nimajo takih?
PS: Ma kdo kaj semen katirih koli mesojedih rastlin za podarit? :roll:
Lp
Blaž
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a Jure » 06 apr 2006, 08:37

Mesojedke niso okrasne rastline. Niso in nikoli ne bodo prilagojene na razmere v stanovanjih ampak moramo mi njim prilagoditi stanovanje. Muholovke nimajo ves čas po 20 aktivnih pasti, njihovo zapiranje ni zabava.

Zdajle je pomlad, na severni polobli v zmernotoplem pasu so padavine v tem času nekaj normalnega. Voda odnaša lahkotopne minerale in razkrojke, na rastiščih ostajajo trdni minerali oziroma prepleti organov živih rastlin. Muholovka živi v močvirju, v njeni domovini so rastlišča pogosto poplavljena, tako kot pri nas.
Za dežjem posije sonce, pojavijo se prve žuželke, ki oprašujejo cvetove. Če bi jih rastlina požrla, bi jih zmanjkalo in nihče ne bi opraševal cvetov. Pasti so zreducirane ali pa jih sploh ni.
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22


Vrni se na Mesojede rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov