PLUMERIJE

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

PLUMERIJE

OdgovorNapisal/-a PU » 09 okt 2004, 11:01

pozdravljeni,
Kot nov uporabnik takoj odpiram novo temo o plumerijah, tropskih drevesih ki, "naj ne bi" uspevali v našem klimatskem pasu, kar pa ni čisto res. Na moje presenečenje sem odkrila 1 objavo gospe iz Ljubljane, ki si je svojo plumerijo vzgojila iz semena. Torej, odkar sva jih z fantom opazovala na Baliju, sva si vseskozi želela imeti to čudovito rastlino, ki ima živobarvne cvetove, ki opojno dišijo. Ob preselitvi v novo hišo, z 2 zimskima vrtovoma in ogromno prostora, sva si željo po plumeriji IZPOLNILA: Naročila sva 3 sadike (tri različne vrste)iz Nemčije in prispele so žive sicer zapakirane zapakirane v škatlji. Sadike so v fazi rasti nekaj listov, torej že ukoreninjene. Informacije o oskrbi plumerij sva že neka pridobila, zanimajo me slovenske izkušnje, če jih kdo ima.
PA LEP DAN
PU
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 okt 2004, 10:49
Kraj: JESENICE

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 10 jul 2005, 16:37

Na internetu sem našla spletno stran neke gojiteljice. Upam da bo prišla prav...

(http://www.geocities.com/myplumeria02/plumeria1)
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

Plumeria

OdgovorNapisal/-a skrf » 21 jun 2008, 12:39

A je kdo dobil že kaj izkušenj s plumerio?
skrf
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 05 jul 2005, 23:29


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron