MEDITERANSKE CIPRESE

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

MEDITERANSKE CIPRESE

OdgovorNapisal/-a vselic » 29 mar 2011, 17:20

Imam eno vprašanje, lani sem posadil v lonec nekaj semen, ki sem jih dobil iz sredozemske ciprese, pa še do danes niso vzklili. Zanima me tudi če bi pri nas te ciprese preživele- imam tudi rastlinjak. Vprašal bi pa tudi, če bi mi lahko nekdo iz primorske poslal kakšno sadiko te ciprese... Bi bil zelo hvaležen.
Sem čisti začetnik, so mi pa mediteranske ciprese res lepe in bi jih rad gojil tudi doma...
vselic
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 mar 2011, 17:16

Re: MEDITERANSKE CIPRESE

OdgovorNapisal/-a Zeleni Janez » 30 mar 2011, 19:47

Jaz sem si jih že večkrat posadu in rade zrastejo. Če si jih zunaj mel so lahko semena pomrznila, al pa bojo še vzklila. Drugače sem jaz svoje ciprese kar zunaj puščal. In vsako leto jih je par pomrznilo,par pa preživelo. Po treh zimah mi je ostala sam še ena cipresa. Tista ki je bla zmer največja in najmočnejša. Tako da na kakšni sončni legi mislm da bi cipresa komot uspevala tud v notranjosti. Sploh pa, v Ljubljani raste ena lepa velka cipresa in jo zima nič ne moti.
Zeleni Janez
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 19 apr 2010, 10:20

Re: MEDITERANSKE CIPRESE

OdgovorNapisal/-a vselic » 03 apr 2011, 09:14

No sedaj je nekaj vzklilo, je pa zanimivo da je pognalo steblo in dva majhna listka in me je strah da ni to kakšna zel. Bi mogoče kdo vedu kakšna bi naj zgledala na začetku kaljivosti?
vselic
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 mar 2011, 17:16

Re: MEDITERANSKE CIPRESE

OdgovorNapisal/-a Zeleni Janez » 03 apr 2011, 15:20

Ja tko zgleda klica od ciprese. Če pa je zel pa te ni treba bit strah. Po statističnih podatkih v zadnjih sto letih še nobena zel ni ubila človeka.
Zeleni Janez
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 19 apr 2010, 10:20

Re: MEDITERANSKE CIPRESE

OdgovorNapisal/-a vselic » 03 apr 2011, 19:20

Haha, no po vsej verjetnosti je, sem na spletu našel tudi posnetek poteka rasti te ciprese, ko je nekdo slikal vsake nekaj dni zadevo in jo spravil na filmski trak. Drugače pa se zeli ne bojim, se pa bojim da nebi nič zrastlo :)
vselic
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 mar 2011, 17:16


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov