Limona je odvrgla liste

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Limona je odvrgla liste

OdgovorNapisal/-a uk » 03 jun 2005, 16:25

Lep pozdrav,
lani v jeseni sem limono z balkona (kjer je lepo uspevala) prestavila v sobo in postopno je odvrgla vse liste (verjetno je bilo pretemno). Pred mesecem sem jo presadila in postavila na njeno staro mesto na balkon, listov pa ni dobila nazaj. Enkrat na teden jo zalijem z gnojilom za citruse. Kaj lahko še naredim?
LP Urša
uk
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 jun 2005, 16:17

OdgovorNapisal/-a zmajevka » 04 jun 2005, 13:36

Tudi moja limona je pozimi zaradi neprimernega prostora za prezimovanje (predvsem ji je bilo prehladno) odvrgla prav vse liste. Sedaj zelo zelo zelo počasi ponovno poganja, tako da sem srečna, da je nisem čisto ubila. Svetujem ti, da najprej preveriš, če je rastlina še živa in sicer tako, da pregledaš vejice. Če so zelene, je ok, če so rjave in kot da bi jih potegnilo skupaj, pa kaže bolj slabo. Preveriš lahko tudi tako, da odrežeš del vejice in pogledaš notranjost - ta mora biti ob robu zelena, v sredini pa bela, ob rezu pa bi morala navohati limono. Če je živa, ti ne preostane veliko drugega, kot da vztrajno čakaš, da bo začela poganjati - najprej bodo to mikroskopsko majhne zelene bunkice, nato pa se bodo počasi začeli razvijati listki. Moram povedati, da moja limona sedaj poganja nekje od začetka maja in so listki veliki šele od 5 do 10 mm. Torej komaj kaj, vendar meni to kljub temu povsem zadostuje, čeprav vem, da letos in skoraj gotovo še tudi drugo leto (pa morda še kakšno leto več) ne bo cvetela, kaj šele, da bi lahko pričakovali plodove. Upam, da ti bo napotek kaj pomagal in da bo limonca uspevala naprej.
zmajevka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 28 feb 2005, 12:06
Kraj: Ruše


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Oljka ima blede liste
    Napisal/-a Lisicka_v » 13 maj 2010, 13:22
    0 Odgovori
    9504 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Lisicka_v Poglej zadnji prispevek
    13 maj 2010, 13:22
  • limona
    Napisal/-a otika » 17 nov 2005, 17:22
    6 Odgovori
    14362 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a gapy88 Poglej zadnji prispevek
    26 feb 2013, 13:51
  • Limona
    Napisal/-a JELČI » 25 dec 2005, 11:55
    19 Odgovori
    22042 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a frtunka Poglej zadnji prispevek
    04 apr 2012, 08:12
  • limona cvete
    Napisal/-a Kitty » 06 apr 2005, 10:29
    8 Odgovori
    5454 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a magda Poglej zadnji prispevek
    14 apr 2005, 19:24
  • limona-mandarina
    Napisal/-a bojanf » 30 sep 2005, 19:25
    9 Odgovori
    9224 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a bojanf Poglej zadnji prispevek
    06 okt 2005, 11:41

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost