VZGOJA KAKTUSA OD SEMENA NAPREJ

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

VZGOJA KAKTUSA OD SEMENA NAPREJ

OdgovorNapisal/-a rasta2 » 24 okt 2007, 00:48

zanima me če bi mi kdo dal navodila kako naj posadim kaktus pejotl (Lophophora Williamsii) in san pedro (Trichocereus Pachanoi).imam semena pa nevem kak naprej :cry:
rasta2
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 24 okt 2007, 00:03

OdgovorNapisal/-a starina » 24 okt 2007, 13:07

počakaj na pomlad, ko se bo vreme zrihtalo in ko bo toplo...


kako pa vzgojiti iz semen, je pa veliko napisanega na forumu.


lp
_____
tomaz
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tina » 24 okt 2007, 17:51

Sedaj res ni primeren trenutek za sejanje kaktusov. Sejančki so zelo občutljivi in ti ne bodo preživeli do pomladi. Za sejanje v tem letnem času bi potreboval dobro opremo (primerno ogrevan kalilnik, urejeno zračenje in svetlobo) in veliko prakse.

Vse o sejanju dobiš na tem linku:
http://www.hrovatin.com/slo/zanimivosti ... osebnost=2

Lp, Tina
Tina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 sep 2003, 18:34
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Weby » 25 okt 2007, 13:10

Jas pa bi imel kakršne koli semena kaktusov kr jih nameravam posadit(ne še zdaj)pa če bi mi kdo lahko poslal...... :D :D




LP
Weby
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 24 okt 2007, 20:51
Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a zoyba » 25 okt 2007, 23:30

Če jaz kaj vem,se semena sejejo in ne sadijo. Sadijo se gomolji,čebulice, npr.krompir,tulipani itd....
LP
Robert
zoyba
Expert
Expert
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 14 sep 2003, 11:12
Kraj: Zgornja Besnica

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 26 okt 2007, 07:42

weby, bolje bi bilo, če bi kaj ponudil v zameno (če ne drugače, da vsaj voljo pokažeš). poleg tega pa počakaj da bo sezona za take zadeve, ko bodo imeli ljudje na razpolago več semen in temu primernu tudi kakšnega odveč. jaz bi ti jih sicer takoj poslal, ampak jih nimam, ker se ne bodem s kaktusi
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Weby » 26 okt 2007, 13:12

Ja mam nekej semen od buč velikank če vas zanima.
Weby
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 24 okt 2007, 20:51
Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a peteršilj » 30 maj 2008, 15:42

Pred približno dvemi tedni sem posadil semena peyotla in san pedro kaktusov. Uporabil sem zemljo za kaktuse, ki sem jo kupil pri Hrovatinu, razkuževal pa nisem ne zemlje ne semen. Vse skupaj sem namočil z vodo in posejal semena. Zdaj pa me zanima kako naprej, da mi bodo sejančki preživeli? Lončke imam v hiši stran od sonca. Zakaj naj bi se sejančki vsakodnevno pršili z vodo? V čem je fora pokritja vrha zemlje s kamenčki? Na koliko časa jih naj pognojim in zalivam in na kaj naj še pazim?

Slika

Slika
peteršilj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 27 mar 2006, 15:58

OdgovorNapisal/-a palicnjak111 » 30 maj 2008, 21:52

peteršilj je napisal/-a:Pred približno dvemi tedni sem posadil semena peyotla in san pedro kaktusov. Uporabil sem zemljo za kaktuse, ki sem jo kupil pri Hrovatinu, razkuževal pa nisem ne zemlje ne semen. Vse skupaj sem namočil z vodo in posejal semena. Zdaj pa me zanima kako naprej, da mi bodo sejančki preživeli? Lončke imam v hiši stran od sonca. Zakaj naj bi se sejančki vsakodnevno pršili z vodo? V čem je fora pokritja vrha zemlje s kamenčki? Na koliko časa jih naj pognojim in zalivam in na kaj naj še pazim?


Pršenje je odveč če so pokriti z kosom stekla ali z vrečko(jaz sem imel vedno kozarec za vlaganje gor obrnjen pa je dobro blo, ko pa je trebalo zračiti, sem ga malo dvignil). Fora z kamenčki oz. pesekom je ta, da se ne razvijajo alge. Jaz jih malo zalivam, ker če je pokrito se toliko vlage zadrži, ko pa se posuši pa spet malo zalijem.
Veliko uspeha. :wink:
Lep pozdrav

palicnjak111
palicnjak111
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 31 dec 2007, 22:20


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov