Prelomljena opuntia.

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Prelomljena opuntia.

OdgovorNapisal/-a pisk » 11 avg 2007, 14:37

Lep pozdrav.
Dobil sem Opuntio vulgarus Miil.cv."Monstruosa",vsaj tko mi je bilo rečeno.Med prenosom na novo lokacijo sem razen veliko trnov kaktus tudi počil zaradi svoje velikosti.Odrezal sem ga pod in nad lomom.Zanima me ,če bo zadeva rastla dalje in če se mi bo zgornji del ukoreninil.Na internetu te opuncije še nisem zasledil.Sem ukrepal pravilno??.Za kakršnekoli pomoč najlepša hvala.
Jani.
vsak je svoje sreče kovač
pisk
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 jul 2007, 13:45
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a Pepe » 11 avg 2007, 15:10

Odlomljeni del pusti par dni na zraku, da se posuši, potem pa ga vtakni v zemljo. Opuncija se zelo rada ukorenini.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 13 avg 2007, 09:34

Čao,
ja, za opuncije res ni problem, da se ukoreninijo. Jaz sem eno ob presajanju malo polomila, pa sem dala osušene podtaknjence v mešanico zemlje in peska. So v enem mesecu naredili za cel lonček koreninic (jih imajo že skoraj več kot matična rastlina), pa tudi rastejo ko nori. Tako da, po moje ne bo težav.... samo zalivati ne nekaj časa po podtikanju.
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a pisk » 13 avg 2007, 10:13

Ojla.
Najlepša hvala za nasvete.Zdaj čakam ,da se zasuši ,potem pa bom potaknil.Naj povem ,da ta opuncija raste malo drugače kot običajne.Ima namreč središčni steber ,na katerem so nato ploščati listi,nekateri tudi malo razvejani.Visoka je bila cca 1,7 m,prelomila se mi je na cca 1m višine.Premer debla je od 5 cm pri dnu ,do cm na vrhu,pri lomu cca 2,5 cm.Olisteneli del pa ima cca pol metra premera,na skoraj celi višini.
Lp,Jani.
vsak je svoje sreče kovač
pisk
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 jul 2007, 13:45
Kraj: vrhnika


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron