Odpadanje popkov

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Odpadanje popkov

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 02 sep 2004, 14:54

Kaktus sem kupil, misleč da je Echinopsis. Očitno pa nekaj ne štima. Ko popek doseže večjo veličino kar sam od sebe odpade, brez da bi ga karkoli premikal. Mogoče pa sploh ni Echinopsis :?: Če pa je, pa ne vem kaj je narobe. Echinopsisi mi en ležijo najbolje. Imam jih sicer 3 ali 4 pa še noben ni cvetel. Mi lahko kdo pomaga?
Poldi
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tina » 02 sep 2004, 17:26

Kaktus je Echinopsis subdenudatus. Jaz imam dava taka in eden mi je letos kar 3x cvetel tudi s po več cveti. Zdi se mi da ta kaktus ne mara preveč vročine in direktnega sonca saj sem z enim imela probleme. En primerek se mi je namreč lani po tem ko je odcvetel čisto zgubal, posušil in postal rumeno rjave barve. Letos se nikakor ni opomogel in sem mislila da bo konec z njim. Pred enim mesecem pa sem ga prestavila v senčno lego in kmalu opazila,da se nekaj dogaja. Iz rumene barve s je prebarval na sivkasto, nato pa na zeleno. Tudi zguban ni več toliko. Prilagam sliki obeh.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Tina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 sep 2003, 18:34
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Tina » 02 sep 2004, 18:39

Uspelo mi je najti še sliko ko je bil kaktus še v bolj slabem stanju. Izgleda, da mu v prvi vrsti brez zaščite pred soncem ni bilo všeč.

Lp Tina
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Tina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 sep 2003, 18:34
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 09 sep 2004, 08:07

Ugotovil sem, da je stvar v tem, da ne prenese menjavo prostora. Da je občutljiv na močno sonce sem vedel. Sedaj je na okenski polici že 14 dni in popek je še vedno gor. Mogoče pa bo kaj :P
Tina kako ga zalivaš, malo opiši. Jaz ga na 1 teden pa mislim, da je preveč. Ali je bolje da je bolj suh? Kako si negovala tistega, ki je zacvetel?
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tina » 13 sep 2004, 21:48

Tudi jaz ga zalivam 1x na teden. Ponavadi ga zalijem zjutraj in vedno le toliko da je zvečer zemlja že suha. V času cvetenja mu privoščim malo več vode. Vendar pa se držim načela: bolje necvetoč kaktus, kot gnil kaktus. Zaenkrat se mi je kar obneslo.

Popek je verjetno res odpadel zaradi spremenjenih pogojev. Najbolje je da v času cvetenja le teh ne spreminjaš preveč. Ker če je kaktus nastavil cvetove so se mu verjetno zdele razmere primerne za cvetenje. Je pa res da preteče kar dolga doba od nastavka pa do cveta. In se moraš kar potruditi, da kakšen zelo vroč sončen dan vsega ne pokvari. Držim pesti.

Lp Tina
Tina
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 sep 2003, 18:34
Kraj: Škofja Loka


Vrni se na Kaktusi in sukulente

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov