Obujanje mrtvila

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 05 jul 2007, 21:57

Čao,
ja, slike so res krasne, prav vse po vrsti, pa seveda tudi modeli, a ne? Bi pa tudi jaz zelo rada videla kako sliko celega (vsaj večji del) skalnjaka. Bi se kakšen kaktofil tako potrudil in nam potešil to željo? No, lahko se vsi, ki imate skalnjake, ne samo kakšen.....
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a Jure » 06 jul 2007, 08:03

Turi in Kalypsa,
kaktusu je ime Mamillaria zeilmanniana. :wink:
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a cyberman » 06 jul 2007, 08:28

anchi je napisal/-a:Cyberman, tvoji kaktusi pa so res prečudoviti, pa tudi slike so zelo lepe in kvalitetne, se jih kar ne morem nagledati (celotna slika zelo lepo deluje s prelepim ozadjem kamnov-skal). Kot je videti imaš kaktuse v skalnjaku, ali se motim? No, v glavnem res enkratno! Bilo bi fajn, če bi še poslikal celoten skalnjak, me res zanima kako izgleda. :wink:


Oh hvala za komplimente. :)
Žal ni skalnjak. Kaktusi so lepo na terasi v lončkih. Za ozadje sem precej eksperimentiral, važno je da ni preveč moteče in da se ne vidi lonček. S tem motiv (cvet in rastlina) bolj stopi v ospredje. Črno ozadje se mi zdi precej depresivno, zato raje uporabljam razne kamne. Ponavadi slike še malo obdelam, ampak te še niso prišle na vrsto (kar se na nekaterih slikah hitro opazi :? ). Tudi kvaliteta se pri takih pomanjšavah za internet žal nekoliko izgubi.

Aja in še nekaj. Za slikanje večinoma uporabljam stojalo in sprožilec, tako je ostrina večja in tudi motiv se lahko v miru pripravi. :)

Ob priložnosti dam še kaj gor, upam da bo Thelocactus bicolor še cvetel jutri ko imam spet čas za par posnetkov :)
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a anchi » 07 jul 2007, 10:32

No, ker ni skalnjak, je toliko bolj pohvalno, saj so slike res prelepe. Pohvalno je tudi to, da si vzameš toliko časa da pripraviš ozadje, saj si predstavljam da to ni kar tako. Je pa res dobra ideja to z kamni, bom kdaj tudi sama probala. Me zelo zanima fotografija in ker so tvoje tako profesionalne je kar neizogibno da so mi padle v oči. :P

Res lepo in hvala za nasvete!
anchi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 20 jan 2005, 20:55
Kraj: Gornja Radgona

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 09 jul 2007, 12:04

Simona K. je napisal/-a:Čao,
ja, slike so res krasne, prav vse po vrsti, pa seveda tudi modeli, a ne? Bi pa tudi jaz zelo rada videla kako sliko celega (vsaj večji del) skalnjaka. Bi se kakšen kaktofil tako potrudil in nam potešil to željo? No, lahko se vsi, ki imate skalnjake, ne samo kakšen.....


Evo - izpolnjujem željo...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

lp :P
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 09 jul 2007, 14:19

Ja, to deluje pa že kot v Boliviji ali Peruju ali Argentini, da ne rečem pravi Mexico. Dobro, belih apnenčastih skal verjetno tam sicer ni (niso to Alpe), pa vendar zelo lično in duhovito.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov