Oboleli kaktusi

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Oboleli kaktusi

OdgovorNapisal/-a maya ? » 30 jan 2006, 10:51

pred časom sem v dar dobila dva kaktusa( od ene osebe, kupljena v isti cvetličarni). Eden je bil že na začetku mal bolj bogi, zelo dobro se mu na steblu pozna, da je imel obdobje, ko je bil bolan in je slabo rastel. Drugi je bil čisto lep. Po 14 dnevih opazim na obeh kaktusih pikice, ki so kot plesen. In teh je veliko. Moram rečt, da kaj takega na kaktusih še nisem doživela, pa jih vzgajam veliko različnih vrst. Pa tudi dolgo časa jih že obožujem.
Mal sem že brskala po literaturi, pa sem se nekako dokaopala do tega, da bi to lahko bila svilnata uš in sem ta dcva kaktusa dislocirala od ostalih.
Zanima me, če mogoče veste ali je možno, da sem okužena že dobila ali kaj bi lahko bil vzrok za to? Mislim, da jim ni preveč vroče, ker imam enakega že doma pa ni nikoli zbolel.
Katera sredstva mi priporočate, (taka bolj naravna, ker jih bom imela notri).

Hvala za odgovor

Lp Maya
maya ?
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 jan 2006, 10:42
Kraj: ljubljana

Re: Oboleli kaktusi

OdgovorNapisal/-a dkivi » 30 jan 2006, 11:15

maya ? je napisal/-a:pred časom sem v dar dobila dva kaktusa( od ene osebe, kupljena v isti cvetličarni). Eden je bil že na začetku mal bolj bogi, zelo dobro se mu na steblu pozna, da je imel obdobje, ko je bil bolan in je slabo rastel. Drugi je bil čisto lep. Po 14 dnevih opazim na obeh kaktusih pikice, ki so kot plesen. In teh je veliko. Moram rečt, da kaj takega na kaktusih še nisem doživela, pa jih vzgajam veliko različnih vrst. Pa tudi dolgo časa jih že obožujem.
Mal sem že brskala po literaturi, pa sem se nekako dokaopala do tega, da bi to lahko bila svilnata uš in sem ta dcva kaktusa dislocirala od ostalih.
Zanima me, če mogoče veste ali je možno, da sem okužena že dobila ali kaj bi lahko bil vzrok za to? Mislim, da jim ni preveč vroče, ker imam enakega že doma pa ni nikoli zbolel.
Katera sredstva mi priporočate, (taka bolj naravna, ker jih bom imela notri).

Hvala za odgovor

Lp Maya

maya poglej temi kaktus-uši,crasula-pomoč pa ti bo vse jasno,drgač pa confidor rulz :twisted:
lp dkivi
dkivi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 29 jan 2006, 09:25

problem

OdgovorNapisal/-a bevle » 30 jan 2006, 18:05

mam problem še z dvemi kaktusi. Prvi je , sej niti ne vem imena, eni mu pravjo puščavska palma - sm dobila eno slikco s foruma - zelo lepo mi raste, ampak sem opazila da ima nekako votlo steblo. Če mal stisteš steblo, deluje, kot bi blo votlo. A je to normalno?

Drugi problem pa je z "Euphorbia trigona" - dobila sem jo za rojstni dan in sem opazila da je imela malček nagnito steblo tik nad zemljo. pol sem jo odrezala in podtaknila vse vršičke. sej takrat so se vsi primli in rastli ampak zdej vsake tolko kakšn gre. zdej mam pa sam še enga in bi vsaj tega rada nekako obdržala.

Hvala v naprej

Pozdravček
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
SMILE :)
bevle
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 24 jan 2006, 17:25
Kraj: Ajdovščina

Re: problem

OdgovorNapisal/-a bevle » 06 feb 2006, 17:31

No a mi zna kdo kaj več povedat :) prosim,....
SMILE :)
bevle
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 24 jan 2006, 17:25
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a sinopa » 07 feb 2006, 21:06

Zivjo,

Jst imam tudi eno tako palmico - Madagaskar palmo. Ce je steblo mehko, in se upogne ce ga stisneš, je potem palmica najverjeteje potrebuje vodo. Ne vem pa kako bi izgledalo, da je palmica votla...

Za drugo stvarco "Euphorbia trigona", točno ne vem kako to zgleda, vem pa da podtaknjenci, ki so bolj proti koncu poletja podtaknjeni, cez zimo zelo radi umrejo, ker se niso še dovolj 'osamosvojili' in stabilizirali. Saj tako kot si napisla sklepam, da so sveže podtaknjeni (nekaj mesecev). Da se temu izognes, daj to socnico bolj na toplo in ne prevec svetlo (da jo ne zažge sonce) in jo zalivaj 1x tedensko (oz. malo pospricaj, tako da se vrhnja zemlja namoci). Pri tem pa upaj, da bo zdrzala do toplih dni...

LP,
Sinopa
sinopa
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 21 jul 2005, 17:57
Kraj: Kobdilj (Kras)

OdgovorNapisal/-a bevle » 09 feb 2006, 16:02

Hvala. Joj, žel za mojo palmico prepoznoi :(
Glede na to da je bla zelo "mehka" sm sklepala, da je začela gniti. Pol sm jo pa seveda odrezala čisto od spodaj........in glej, sploh ni bilo znaka gnilobe. A mosliš da mi bo iz spodnjega dela še kaj pognalo. Odrezan del sem ponovno vsadila, samo ne vem, če se bo ukoreninil. Kaj mislite?
SMILE :)
bevle
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 24 jan 2006, 17:25
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a sinopa » 10 feb 2006, 20:17

Zivjo,
hm..kaj pa vem da bi iz korenik pognala nova palmica. Mislim, da je bolj malo verjetnosti. Mogoce imas kaj vec moznosti, ce kar celo (odrezano) palmico podtaknes v Zemljo. Vendar to sele cez nekaj dni, ko se rana malo zasusi.

To je moje mnenje, verjanem pa, da ti bi kdo na tem forumu znal dati bolj strokovno mnenje :wink:

LP,
Sinopa
sinopa
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 21 jul 2005, 17:57
Kraj: Kobdilj (Kras)


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • kaktusi kaktusi...
    Napisal/-a belladonna » 21 feb 2004, 01:07
    10 Odgovori
    8401 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a belladonna Poglej zadnji prispevek
    12 mar 2004, 20:38
  • kaktusi - uši
    Pripete datoteke Napisal/-a robi » 27 nov 2005, 13:30
    5 Odgovori
    4674 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a anchi Poglej zadnji prispevek
    02 jan 2006, 19:14
  • Kaktusi
    Napisal/-a caramela » 17 jul 2006, 09:48
    1 Odgovori
    2633 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Marsumioon Poglej zadnji prispevek
    17 jul 2006, 09:55
  • Še kaktusi
    Napisal/-a nemrak » 20 jul 2006, 21:11
    1 Odgovori
    2661 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a zelenec Poglej zadnji prispevek
    21 jul 2006, 14:56
  • KAKTUSI
    Napisal/-a miklavz15 » 24 okt 2008, 10:47
    2 Odgovori
    4203 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Kalypsa Poglej zadnji prispevek
    20 mar 2009, 14:51

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov