Obisk pri Klavdiji

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 19 jun 2004, 09:44

Ojla,

full bo lepa terasa, ribnik je pa full lepo zasnovan saj je po moje težje narest lep majhen ribnik, kar mnoge zanese pa naredijo kičasto lužo. Ja najbrž je pri vas problem v tem da ribnik še ni ulaufan.
Kje pa imaš skrito posodo s filtrom? A imaš v filtru aktivno oglje, ali samo pesek in peno? A ste filter kupili, ali ste ga sami izdelali? Koliko pretočno črpalko pa imaš?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pepelka » 19 jun 2004, 13:18

iz filtra gree tudi fontana, je močnejša in opravlja obe funkcije
za slapek imam pa navadno pretočno črpalko

aktivnega oglja pa nimam, pravzaprav prvič čujem zanj
pepelka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 124
Pridružen: 25 apr 2004, 19:12

OdgovorNapisal/-a BoGo » 19 jun 2004, 13:48

Zares lepe ribnike imate. Klavdija, mislim da sem videl v baumaxu da imajo lokvanje v akciji. Sicer je to bilo že kakšen mesec nazaj.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 19 jun 2004, 14:51

Ojla BoGo,

sem videla tiste reveže, vse plesnive in gnile, cena pa je bila 2.990 sit, kar je še vedno veliko, glede na to da ne veš ali bo zgnil do konca ali se bo prijel. Dam potem že raje 4000 sit, za lepo rastoč lokvanj.
Je pa hec ta lokvanj, saj se hitro razrašča, ne sme pa biti prevelik in ne sme preveč zasenčiti ribnika, ker se potem ravnovesje ribnika poruši. Če imaš mali ribnik, se ti to zgodi v 3 letih, takrat pa je potrebno lokvanj razdeliti. No te odvečne dele rastline se ponavadi zavrže, meni pa bi prišle prav...za te odganjke tukaj sprašujem (fehtam) :wink:

Ojla Pepelka,

mislila sem na samostoječ filter, ki ti filtrira vodo (bi bila bistra in bi se videlo na dno). Ta ki je na fontani je za tako velik ribnik po moje malo premalo, saj te črpalke so namenjene le za kroženje vode, tista mala gobica v filtru, pa zadrži le velike delce. Aktivno oglje, je oglje brez primesij, ki se uporablja v akvaristiki, saj se na njemu zaredijo potrebni mikroorganizmi in je za ribnike tudi primeren. Lahko pa ga nadomestiš z navadnim prodom, vendar "ulaufanje" filtra potem dlje traja.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 20 jun 2004, 00:02

Hojla.

Moja mama sicer ima lokvanj, tako da jo lahko vprašam, vendar pa je kot vedno problem taka razdalja... :cry:
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 jun 2004, 17:03

Ojla BoGo,

saj bo razdalja med nama čist majhna, ko se bova videla na pikniku :roll: Upam, da ne boš našel spet kak izgovor, ker se res že celo večnost nismo vidl! :? Če ima tvoja mami velik lokvanj, bi te res prosila, da mi odtrga kak poganjek, ti mi ga pa lahko v kakem loncu vode prineseš na piknik, pa je stvar rešena :wink: Sporoči, če bi rad v zameno kak kaktusov potaknjenec, lahko pa tudi kako Magnolijo (bela in temno roza) prinesem če jo kdo hoče!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov