Kristusov trn

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Kristusov trn

OdgovorNapisal/-a Blankica » 24 feb 2006, 15:33

Živjo,
imam dve vprašanji v zvezi s Kristusovim trnom.
Lani marca sem vsadila kakih 6cm veliko steblo. Do nekje oktobra je zraslo na kakih 30 cm in je naredilo 3 majhne poganjke spodaj in 5 na vrhu. Vmes je pa kakih 10-15 cm skoraj golega stebla (samo trni). Letos bi torej rada na sredini steblo odrezala, da bi dobila 2 bolj grmasti rastlini. Ne vem, kako je s tem rezanjem, ker bom to počela prvič, in me zanima ali je sploh pametno rezati glavno steblo ali se lahko rastlini kaj zgodi. V knjigah namreč piše, da so za cepljenje primerni le končni poganjki. Kaj menite?
Poleg tega mi je nazadnje cvetel nekje septembra ali oktobra, med zimo pa ne (kar se mi zdi čudno). Razen tega je imel ponavadi živo rdeče cvetke, zadnjih nekaj pa je bilo bledo roza barve. Zdaj je spet pognal en cvetek in kljub temu, da je že povsem odprt sploh ni obarvan ampaj je ostal svetlo zelen.
Sicer ga imam na okenski polici, le pozimi sem ga imela na eni omarici (tudi pred oknom vendar ni bil nad radiatorjem, ker sem se bala, da se bo preveč izsušil).
Najlepša hvala za odgovore,
lep pozdrav,
Blanka
Blankica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 jan 2006, 19:05

OdgovorNapisal/-a Marsumioon » 04 mar 2006, 14:09

Glede teh poganjkov :shock:
Prav si prebrala, za cepljenje je res najboljše da uporabiš končne poganjke - glavno steblo močno dvomim da bi se ukoreninilo :cry: .

Torej manjše poganjke pa cepiš takole;
1. odrežeš
2. pustiš stati vsaj 24 ur da se rana zaceli (mleček)
3. ko se >posuši< ga lahko posadiš
4. ne zalivaj ga MOČNO ker bo ZGNIL (torej tako da bo zemlja vlažna a ne mokra :wink: ) - verjemi; mam izkušnje :lol:
5. potem pa čakaš in čakaš :roll:

Glede cvetov :shock: pa mislim da je krivo pomanjkanje svetlobe (za tiste rozane), glede zelenega pa mislim da ga je mraz (kristusov trn je lahko čez celo zimo na toplem in ga lahko zalivamo) - nič bat

Veliko uspehov :wink:
LPM
Marsumioon
 


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov