KAKTUS čudne oblike

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a primozc » 30 avg 2007, 12:22

Se strinjam s tabo. Tudi jaz ga ne bi vrgel stran. Mogoče bo iz njega nekoč še kaj zanimivega. Če kaktus do sedaj ni bil na soncu, ga nanj privajaj postopoma Najobčutljivejši bo zgornji šibak del).
Kar zadeva zalivanje, je pa takole. Zalij toliko, da bo voda na dnu lončka pritekla ven. Med dvema zalivanjima naj se zemlja čisto posuši. Ko bo suha še počakaj kakšen dan (v notranjosti lončka kjer je ne vidiš se suši počasneje). Kdaj bo suha je odvisno od vremena in od propustnosti zemlje seveda. V deževnem obdobju kaktusa sploh ne zalivaj. Tako da tisto 1x tedensko ne drži povsem. Jaz jih včasih zalivam na 14 dni ali več, v najhujši vročini (letos julija) pa sem jih zalival na 3-4 dni. Imam jih 100% na soncu, torej od jutra do večera.

Sicer pa, je to tvoj edini kaktus, ali jih imaš več in kako je z njimi?

LP
Primoz
primozc
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 29 mar 2007, 13:33
Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a kaktus12 » 30 avg 2007, 17:45

Primož hvala za pomoč, bom uporabil nasvet, kaktusov pa ne bom premikal...misliš, da bi jih vseeno moral imeti direktno na soncu, toda imam jih zgolj zaradi dekorativnosti in z namenom, da se v sobi, kjer preživim največ časa lepo počutim.

Imam še tri kaktuse, oziroma dva klasična tretji na skrajni desni pa ne vem, če je ravno kaktus, ker zahteva malo več vode, to ste bolj experti vi.

Starost levega in sredinskega je približno eno leto edino desni je okoli pol leta. Drugače vse OK.

LP

Slika
kaktus12
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 28 avg 2007, 00:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a sandi » 30 avg 2007, 18:04

Pa smo spet tam.
zaradi takšnih postov so iz foruma izginili dobri poznavalci in res pravi eksperti. Leopold, Renee in Alojz pa še niso obupali. Ampak mislim, da bodo tudi oni kar hitro saj je brezveze, če vidiš, da nekdo izgubi potrpljenje ob najmajši kritiki in majhnem cinizmu. Popolnoma neprimerno pa se mi zdi, da ljudi tukaj na forumu sodiš po številu njihovih postov(ni vse zlato kar se sveti). Leopold ima verjetno eno izmed večjih zbirk lobivij in veliko njegovih slik lahko vidiš tudi na tujih forumih, tako da naslednjič raje premisli preden nekoga žališ. Zaradi takšnih postov sem se tudi sam umaknil s tega foruma in le še redko pridem pogledat.
Glede prostora za tvoje kaktuse pa: najslabši možni (Ubrez cinizma).
Če si res želiš ohranit kaktus ga tam kjer je začel divjati odreži. Po vsej verjetnosti bo pognal nove stranjske poganjke in ko bodo ti dovolj razviti jih odreži in posadi (postope ukoreninjanja je bil že velikokrat opisan, tako da ne bom zgubljal besed). tega pa potem vrži nakompost kot ti je bilo svetovano.

Lep pozdrav

Sandi
Naj cvetijo Kaktusi!
sandi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 15 mar 2004, 16:53
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a kaktus12 » 30 avg 2007, 18:16

sandi hvala za pomoč. Storil bom kakor mi je bilo rečeno in se potrudil, da bom kaktus obdržal pri življenju.

Verjamem, da se vedno več ljudi ne potrudi in ko postane napaden umakne...toda tukaj sem bil napaden samo jaz in to, da sem povedal repliko na patetičen odnos ni nič slabega.

Ni vse zlato kar se sveti...res je, zato pa je bil moj odgovor takšen, ker je občutek bil kot, da sem niče na drugi strani pa bog.
No pa nič zato, še vedno sem tukaj in sprejmem kritiko na umirojoč kaktus, se pa lahko tudi na drugačen način naredi, glede na to, da se spodbudi tudi druge v svet botanike, mar ni to namen?

LP
kaktus12
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 28 avg 2007, 00:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a sasok » 30 avg 2007, 18:32

joj ljudje ne se prepirat!! mislim da ni vredno! mislim da je kaktus12 napisal da je dal kaktus pod sobno svetilko ko ga je slikak in ga nima na tem mestu temveč na oknu! ali se motim?
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a sandi » 30 avg 2007, 19:26

Saj jaz nisem nič rekel o tem, da je kaktus slikal na mizi pod svetilko. Moj komentar se je nanašal na sliko ostalih dve kaktusov. Kaktus na radiatorjem, kar kliče po divjanju. In če se pobližje pogleda se lahko na grusoniju vidi, da ima premalo svetlobe, ker ima zelo majhne in krhke bodice, ki pa bi morale v resnici biti močne in rumenkaste ali bele v primeru bele variante.

Poglej recimo bodice namojem, ki je približno enako velik kot tvoj. Pa poglej bodice na sejančku. Vse bodice so enako močne tudi tiste, ki so pred kratkim zrasle. Pri tebi pa so že precej stare bodice, ki so še vedno majhne. To pomeni, da tvoj kaktus ne dobi dovolj svetlobe in bo vedno bolj prepotegnjen. Sicer pa jaz tudi nisem ekspert(št. postov) tak, da mene itak ne rabiš resno jemat. Mi pa mojih več kot 300 kaktusov kar lepo uspeva.

Slika

Slika

Pa nikar si ne misli, da si bil napaden. Moja prva misel ob tistem, kar si napisal in ob sliki, je bila na las podobna Leopoldovim besedam. Vendar se pač vzdržim komentarja, ker se pač nekateri ne bodo nikoli naučili, da če si nabaviš rastline, da ti olepšajo dom, potem moraš za njih tudi primerno posrbeti že od samega začetka, ne pa šele potem, ko je že prepozno.

Sandi
Naj cvetijo Kaktusi!
sandi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 15 mar 2004, 16:53
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a tomih » 30 avg 2007, 19:29

No, pa se gremo zopet ringa-raja...

Ne bom nobenega direktno grajal, saj se mi zdi, da vsak dobro ve, kaj je prav in kaj ne.

Tema zaključena, vendar ne izbrisana.
Naj vsi vidijo kaj NE SPADA V FORUM RASTLINE.COM.


Raje se potrudite, da bodo bralci namesto osebnih težav prebrali kaj koristnega.

Še enkrat: na rastline.com se pogovarjamo o rastlinah.

T.
Uporabniški avatar
tomih
Rastline.com Admin
Rastline.com Admin
 
Prispevkov: 163
Slike: 16
Pridružen: 07 apr 2003, 00:17
Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Kaktus
    Napisal/-a crash_recovery » 03 jul 2003, 01:05
    12 Odgovori
    15090 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Miško Poglej zadnji prispevek
    27 jul 2012, 07:43
  • Kaktus...
    Pripete datoteke Napisal/-a Kaktus » 10 nov 2003, 15:27
    17 Odgovori
    12097 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a starina Poglej zadnji prispevek
    21 dec 2003, 18:48
  • KAKTUS?????
    Pripete datoteke Napisal/-a ygregorn » 03 sep 2004, 16:30
    10 Odgovori
    5023 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a starina Poglej zadnji prispevek
    08 sep 2004, 23:08
  • kaktus
    Pripete datoteke Napisal/-a mladstar » 12 sep 2005, 14:07
    5 Odgovori
    4556 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a izi Poglej zadnji prispevek
    21 dec 2005, 19:09
  • KAKTUS??
    Pripete datoteke Napisal/-a zupnik » 12 mar 2006, 12:57
    2 Odgovori
    3150 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a zupnik Poglej zadnji prispevek
    13 mar 2006, 18:05

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov