TUJA

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Moderatorji: dusanh, Žiga.S, Moderatorji

TUJA

OdgovorNapisal/-a miranda » 07 jun 2007, 14:20

Pozdravljeni!
Mi lahko kdo pove, ali se tuje kaj obrezuje? Tale moja je precej zrasla, pa se sprašujem, ali jo lahko razredčim ali skrajšam oziroma oblikujem. Se dobro obrašča?

Miranda


Bi dodala sliko, pa je ne znam pomanjšat.
miranda
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 29 mar 2006, 09:38

thuya

OdgovorNapisal/-a VRTNI CENTER KRŽIČ » 15 avg 2007, 19:57

thuya oziroma klek se da obrezovati vendar je to obrezovanje priporocljivo v spomladanskih meseceih :) vendar ne bo prav nič narobe ce jo boste obrezali sedaj ! ce mi zaupate polono botanično ime vase thuye vam bom lazje svetoval
VRTNI CENTER KRŽIČ
VRTNI CENTER KRŽIČ
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 15 avg 2007, 00:57
Kraj: LESNO BRDO

OdgovorNapisal/-a Mystique » 18 avg 2009, 23:44

thuja se dobro obrašča in se lahko obrezuje. odvisno je katero sorto imate in kako je velika. če je to še mlada rastlina nebo nobenega problema če jo porežete. če pa je že večja in da ima spodnje veje morda že ogulele pa rezi ne bo prenesla najbolje. če raste kot osamelec pa estecko niti nebo izgledalo najbolje če jo boste hoteli kakorkoli oblikovati.
bodite v cvetju
Mystique
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 18 avg 2009, 22:37
Kraj: slov. bistrica

obrezovanje tuje

OdgovorNapisal/-a matevzl » 19 avg 2009, 07:39

Obrežete lahko neolesenele poganjke, ki se bodo zgostili. Oleseneli poganjki pa se ne obrastejo več, zato ni priporočljivo rezati pregloboko v les.

V kolikor je drevo preraslo svoje mesto in je moteče, pri tem pa nima neke ključne funkcije, je morda koristno razmisliti tudi o tem, da se ga podre in posadi novo.

lp, Matevž
Okrasni vrt
www.okrasnivrt.com
matevzl
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 28 jul 2005, 12:41


Vrni se na Iglavci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov