polžki v dendrobiumu

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Moderatorji: dusanh, Žiga.S, Moderatorji

polžki v dendrobiumu

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 24 maj 2007, 14:30

Pozdravljeni!
Potrebujem pomoč.V okrasnem lončku,v katerem imam postavljen dendrobium sem našla polžke,velike nekje 1 mm.Nekje sem pebrala da se pojavljajo pri orhidejah.Kako naj ukrepam da se jih znebim.Ali mi lahko uničijo rastlino?
Hvala vsem,ki mi boste dali kakšen nasvet.
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a tamika » 25 maj 2007, 15:04

Načeloma je dovolj, da svoje vprašanje zastaviš enkrat - ker za večino od nas menim, da smo dovolj pismeni, da ga že enkrat razumemo!!
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a fruto » 25 maj 2007, 16:01

ali mi lahko prosim kdo pove, ali med iglavce spadajo dendrobiumi ali polzki
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a felidae » 25 maj 2007, 21:34

Zakaj morate biti tako zajedljivi? :roll: Prepricana sem da tega ni zanalsc storila(a). Neumno je od vsakega pricakovati da je expert racunalnistva (pa se ta bi se lahko zmotil). Verjetno tudi vi ne znate vsega...

Lp, Mateja
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 27 maj 2007, 14:40

Mateja,vsaj ti razumes..hvala ti,resnicno.Zmotila sem se,ker sploh nisem gledala v katero rubriko sem vpisala vprasanje.Torej,vsem tistim ki komaj cakate da lahko koga zbadate,mislim,da ne spadate tukaj gor.To je moje mnenje.Ce ste voljni prostovoljno pomagat,potle to tudi storite.Ce pa ste gor zaradi obrekovanj,pa priporocam,da se odtranite.Zame ne bo nobeden govoril da sme neumna,in da se iz vas delam norca,ker sem se pac zmotila v rubriki.A bo vredu tako?
Mateja,tebi pa se enkrat hvala za razumevanje.

TAMIKA!!!
Sploh zate ne vem zakaj si tko ostro reagirala..vem da si ljubiteljica orhidej,in anmesto da bi pomagala,si se "zdrla" name.Sicer pa...kaj se sploh vtikujes,in zakaj si sploh odpisala na moje vprasanje...ce pa ti tudi ne spadas sem...med "iglavce"...
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a tamika » 27 maj 2007, 17:10

Odgovorila sem ti zato, ker se pogosto pojavlja, da določene osebe postavljajo vprašanja v različnih rubrikah, z namenom da bo vprašanje večkrat videno in upanjem, da bo s tem tudi prej odgovorjeno.

Draga moja, če bi se zdrla nate bi to vedela, kar pa sem napisala, pa je bila le splošna opazka.

Ne vem, zakaj jaz ne spadam pod iglavce. Če imaš rad rastline spadaš povsod.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a tamika » 27 maj 2007, 17:12

Kar pa se tiče polžev, bi jaz orhidejo presadila, korenine pa še prej dobro sprala in očistila.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00


Vrni se na Iglavci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost