KDO JE ODKRIL JAPONSKI MACESEN?

Diskusija o iglavcih.
Smreka, Bor, Jelka, Macesen, Tisa, Cedra, ...

Moderatorji: dusanh, Žiga.S, Moderatorji

KDO JE ODKRIL JAPONSKI MACESEN?

OdgovorNapisal/-a lucky19 » 06 maj 2007, 12:42

Zelo me zanima japonski macesen in bila bi wesela kakršne koli informacije saj rabim za šolo (še posebej se moram izkazat d si poprawim oceno pri naši ljubi profesorici Erjawčewi :) tako da bi was prosila če mi kdo zna powdat kje kdaj kako zakaj :) so odkrili japonski macesen hwala :):):) fsm
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
lucky19
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 maj 2007, 12:35
Kraj: šk loka

OdgovorNapisal/-a muha » 06 maj 2007, 13:01

He, he, he - kaj imajo pa vodne lilije skupnega z japonskim macesnom??

Kdo je odkril macesen lahko poiščeš sam (-a) na Googlu. Vtipkaj "japonski macesen", eden od zadetkov pove še latinsko ime "larix kaempferi". Drugi del imena ponavadi pove, kdo ga je odkril. Vtipkaš še "kaempfer" in eto, zadetek je tu. Engelbert Kaempfer. Še malo polistaš po Wikipediji, zaradi sigurnosti, da je zadetek pravi, ugotoviš, da je človek rajžal tudi po Japonski, da se njegovo ime pojavlja v zvezi z botaniko, pa si lahko kar prepričan (a).

Bo šlo?

Pa ne mi verjet kar na besedo - kar sam (a) preveri.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a lucky19 » 06 maj 2007, 13:34

sorry muha za lilije sm misla d se da slikca za moj profil ;) no uglawnem hwala za tako osčen podatek

tudi moja profesorica erjawčewa bo gotowo zelo zadowoljna XDXDXDXD

lep pozdraw;) :D
lucky19
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 maj 2007, 12:35
Kraj: šk loka

OdgovorNapisal/-a muha » 06 maj 2007, 15:31

Lucky19, na isto vižo lahko s stričkom Googlom najdeš čuda stvari, ki jih rabiš za šolo. Pa še zlo pametna boš izpadla :wink: :wink: .

Veliko sreče pri izpitih!
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a lucky19 » 06 maj 2007, 16:53

hwala hwala :D pa še nekej me zanima a gdo we kj o njegowih koreninah (sj wem d mi bo muha pomagu :P :P :P pa wseen maw sprašujem) sam ko se pa jz sprawm maw brskat gor pa nč ne najdm :cry: ajoj :wink: tko d na pomoč! hehe


hwala za pomoč lp :D
lucky19
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 maj 2007, 12:35
Kraj: šk loka

OdgovorNapisal/-a muha » 06 maj 2007, 19:33

Ej, lucky 19. Tu pa tudi meni zmanjka štrene. Preberi sestavek na temle linku http://www.pfaf.org/database/plants.php?Larix+kaempferi, če je kaj zate. V angleščini nisem preveč dobra in bi mi vzelo preveč časa, da bi si vse prevedla.

Pa še en link
http://www.ceps.com.tw/ec/ecjnlarticleView.aspx?jnliid=897&issueiid=11030&atliid=151575. Tam nekje v okoli 8. vrste angleškega besedila je nekaj o koreninah.
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a lucky19 » 06 maj 2007, 21:35

HWALA HWALA najlepša ti hwala muha :D :D :D !!!

krasne strani si našla! ja je čist wredu če je anglešk jo drgač kr obwladam :) sam japonščine pri tadrugmu lunku pa nam znala prewesti :lol: :lol: :lol: uglawnem res ti hwala :D upm d ti bom na kakšen drug način powrnila wes trud ki si ga wložila za moj trapast iglawc :D :D :D

še enx hwala! lep pozdraw :D :D :D
lucky19
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 06 maj 2007, 12:35
Kraj: šk loka


Vrni se na Iglavci

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov