Škoda povzročena zaradi snega!!!!!!!

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Škoda povzročena zaradi snega!!!!!!!

OdgovorNapisal/-a romanah » 21 mar 2007, 18:57

Pozdravljeni ljubitelji rastlin !

Zanima me ,če je še komu zadnji sneg povročil toliko škode kot meni, namreč polomljenih imam kar nekaj okrasnih grmovnic.

Rododendrum je polomljen cel, tako da je v zemlji ostala samo še korenina, stebeljno vrtnico je zlomilo, zlomilo je del listopadne azeleje,
da ne govorimo o tulipanih, ki so ravno naredili stebla in cvetove, narcisah ki ležijo vse na tleh , hiacinte isto.

Lp
Romana
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a zupka » 21 mar 2007, 19:36

Pri nas je še vedno zelo debela plast snega, tako da škoda še ni vidna. Rododendrone, azaleje in druge krhke grnovnice imam zaščitene čez zimo z mrežo, katere pa letos še nisem odstranila, tako da predvidevam, da mi jih ni polomilo.
Uporabniški avatar
zupka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 13 jun 2006, 21:29
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a ns » 21 mar 2007, 20:13

Kolikor mi spomin seze v mladost je sneg narcise, hiacinte in tulipane samo upognil in so si potem lepo opomogli.
Drugace pa je s polomljenimi grmovnicami. :( :( :(
ns
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 jun 2005, 12:42
Kraj: Ob morju

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 21 mar 2007, 20:46

Forzicijo,ki sem jo kar nekaj let 'silila' rasti v obliko krogle,mi je polomilo,tako da je ves trud še v nič.Stebelno vrtnico sem hodila zvečer otresati in mi jo je uspelo rešiti,tisa se mi je spremenila v žalostno vrbo :lol: ker ji je veje upognilo na vse strani a h sreči ni utrpela večje škode...

Tulipani,narcise in še nekaj spomladanskih čebulnic je sneg upognil do tal in upam da se bodo pobrale :?
Vse skupaj niti ni tako slabo,še posebaj, če stanje primerjam z okoliškimi gozdovi,kjer je sneg polomil nešteto vej in kar nekaj celih dreves...

Srečno s popravljanjem škode :wink:
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a sasok » 21 mar 2007, 20:58

našo ljubo kidričevo je celotno polomilo!!! paciprese stare 60 in več let je dobesedno izruvalo in polomilo forsitia ni nobena ostala cela da ne govorim o ringlojih... na vrt niti ne upam pogledat...
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a tamika » 22 mar 2007, 08:36

Narcise, tulipani, hiacinte - vse na tleh. Nekaj snega sem sicer odstranila vendar vseeno premalo. Kar se tiče rododendronov mislim, da so še celi oz. večjih poškodb še ni videti, ker so še skoraj celi prekriti s snegom. Mi je pa prevrglo eno trajnico (pojma nimam kak se ji reče - je ovijalka in ima cvetove v grozdu - violične barve in ful diši) in upam, da je ni tudi zlomilo.
Strah me je tudi za ameriške borovnice, s katerih sem ravno prejšnji teden pobrala dol smrečje - pametno, ne!! :?

Upajmo na najboljše.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a zmeda » 22 mar 2007, 09:36

Škode neke pretirane sicer ni, ker ni bilo nevemkoliko snega, ampak
ubogi gojitelji breskev, baje je šlo vse k vragu zaradi mraza :( .
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49


Vrni se na Grmovnice

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost