sencni vrt

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

sencni vrt

OdgovorNapisal/-a matej.picman » 01 apr 2006, 16:46

živjo!

Sem iz Kranja in sem v zadregi glede vrta.
Vrt je skozi cel dan v senci, leži med tremi zgradbami, z juzne strani pa ga zakriva drevo, ki pa ni nase, tako da posek ne pride v postev.
Zanima me, če ima kdo kakšno dobro izkusnjo s kako rastlino, ki dobro uspeva v senci in na vlažnih tleh.

lep pozdrav
matej.picman
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 apr 2006, 16:38

Senčni vrt

OdgovorNapisal/-a muha » 01 apr 2006, 17:44

Jaz imam v senci : vodenke, plahtico, več vrst host, rododendron, pušpan, avkubo, ter še eno blazinasto in eno prekrovno rastlino , ki jima ne vem imena. Če bi te zelo zanimalo, lahko pripnem sliko teh dveh.
Poleg tega še prinešeno iz gozda: zimzelen, navadni teloh, jetrnike, ciklame, brunnero macrophyllo, iris, in za prehrano ter okras čemaž.
Spomladi še žafrani, zvončki, kronce .
Vse lepo uspeva.
Sigurna sem, da jih je še kar nekaj, ki bi v takih pogojih lepo uspevale. Kadar si na sprehodu, malo poškili po vrtovih.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Nova » 13 jun 2006, 11:20

K rastlinam iz gozda dodajam tevje in šmarnico. Šmarnica je zelo trpežna in spomladi dišeče cveti. Mogoče je sedaj že malo pozno za presajanje, a če se bo nadaljevalo deževno vreme, ne bo večjih problemov.

Za senčno lego so tudi hortenzije.
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a lunca » 13 jun 2006, 12:24

mi pa imamo za hišo senco-vzhodna stran in še živo mejo tako da je res cel dan senca. tam nam ne raste trava. ali veste kaj bi lahko posadili?
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a Nova » 13 jun 2006, 13:47

Lunca, vse kar je zgoraj navedeno je primerno.
Če želiš za odgovor, kaj bolj specifičnega, potem pa napiši kaj več, koliko je prostora, ali naj bodo visoke ali nizke rastline, grmovje ali drevo, kakšna je kvaliteta zemlje …
Nova
Guru
Guru
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 05 jan 2006, 10:34
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a miranda » 03 jul 2006, 09:06

Namesto trave v senci posadite bršljan.
Vmes pa postavite kak štor, da bo plezal po njem.

Miranda
miranda
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: 29 mar 2006, 09:38


Vrni se na Grmovnice

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron