Kdaj se reže HIBISCUS?

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kdaj se reže HIBISCUS?

OdgovorNapisal/-a teohozjan » 27 jan 2004, 21:43

Zunaj imam posajen grm hibiscusa (vijoličasi cvetovi), ki je star okoli 5 let.
Rad bi ga oblikoval, vendar nevem kdaj je najprimernejši čas za obrezovanje.
Zanima me tudi koliko ga lahko obrežem, da bo še naprej lepo cvetel?

:lol:
LP
Teo
teohozjan
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 28 okt 2003, 16:14

Re: Kdaj se reže HIBISCUS?

OdgovorNapisal/-a Matej ´momiji´ » 02 feb 2004, 20:53

pozdravljen!

Zunanji hibiscus, (Hibiscus syriacus) je najprimerneje obrezati v pomladanskem času, april-maj, pozno odžene brste; obrežeš ga lahko popolnoma po svojem okusu, samo pozoren bodi na to da na veji ostane vsaj do pet brstov; je pa na rez zelo neubčutljiv!!
Če te bo še kdaj karkoli zanimalo glede hibiscusa se lako venomer obrneš name, sem ljubitelj teh poleti cvetočih grmov ki jih počasi "arhitekturno" zvrščam v moj vrt
Sicer pa v svoji zbirki rastlinja posedujem trenutno dve sorti hibiscusa; modro-lila z dvojnim "toplšnim" cvetom, ter intenzivno rožnat z dvojnim cvetom.

Naj ti lepo uspeva!

[/i]
srečen celo življenje? postani vrtnar :)
Matej ´momiji´
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 20 nov 2003, 00:10
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a teohozjan » 03 feb 2004, 17:32

Hvala za odgovor!! :lol:
teohozjan
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 28 okt 2003, 16:14

Če te bo še kdaj karkoli zanimalo glede hibiscusa, ...

OdgovorNapisal/-a Nat » 05 apr 2005, 21:56

Glede na to, da sem ravno posadila hibiscus (je precej velik 80 cm, sorte Duc de Brabant), me zanima, kaj bi bilo dobro še storiti, ker trenutno izgleda precej žalostno (nobenih brstov ali drugih znakov življenja). Posajen je v mešanico ilovnate in kupljene kompostne zemlje + pest Agrogela, veje so razredčene in razmaknjene z zatiči, naokoli sem nasula lubje, da zemlja bolje drži vlago. Sonce ga obseva le dopoldan, tam nekje do 13. ure, sicer pa je na toplem oz. vročem mestu (posajen je ob ograji). Najbrž, da malo komplciram, vendar si zelo želim, da bi mu uspelo "se prijeti". Lepo prosim za nasvet koga, ki mu hibiscusi v vrtu uspevajo.
Nat
Nat
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 apr 2005, 21:39
Kraj: LJ


Vrni se na Grmovnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov