JAVORJI!

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

JAVORJI!

OdgovorNapisal/-a sasok » 21 mar 2007, 18:38

ojla imam par vprašanj glede teh pahljačastih javorjej! sedaj smo se odločili za nakup in jih tudi kupili! 1. ker je blo seveda prejšnje dni še veselo toplo so le ti tudi začeli odganjati! zaj pa neke glede tega zanima če bi bilo kaj narobe če jih dobi slana, ker mislim da bij jim mlade listke popolnoma ožgala???
2. potem še kako pripraviti sadilno jamo, saj so le ti še vedno v loncih???
3. ter na etiketah ki so gor piše da so lahko na soncu ali v polsenci, na forumu pa berem o senci in polsenci! sedaj me zanima, če jih raje posadim v senco ali na sonce???

HVala res bi mi bili odgovori v pomoč!!!!
Sasok :D
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a romanah » 21 mar 2007, 18:46

Doma imam rdeči pahljačasti javor in sem ga postavila v garažo, ker je imel že polno mladih listkov in bi ga polomilo.
Imam ga v koritu na dopoldanskem soncu in ga je lansko leto sonce malce ožgalo, ker je začel vihati liste in so ratali suhi.

Najbolj mu sigurno paše nekje ob vodi ,da ima precej vlage , drugače pa ti priporočam v polsenčni prostor.
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a sasok » 21 mar 2007, 21:56

ok hvala te pa jih bom še imel malo v stanovanju mislim v hodniku?? kaj pa kaj priprava zemle če jih bom ven sadil???
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a sasok » 22 mar 2007, 22:01

am pa kako jih najbolje pripraviti ko jih sadimo ven da ne doživijo šoka zaradi sonca?? bolje v deževnih dneh??

Hvala
LP :oops:
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a romanah » 22 mar 2007, 22:24

Če ga boš sedaj , o še listje ni razvito je po mojem mnenju vseeno.
Samo veliko sadilno jamo, drenažo...


lp
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a sasok » 22 mar 2007, 23:26

heh sej to mene zanima!! kaj naj uporabim za drenažo pa to!! ostalo vem pribljižno! mi smo doma bli navajeni da skopaš jamo daš not in to je to v grobem! hmm tu pa ni tako!! :? :?
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a romanah » 23 mar 2007, 09:26

Nič ne kompliciraj

Skopaj jamo malce globjo, dodaj malce peska in zemlje nato postavi javor in zasuj.
To je to.
Če pa imaš dobro prepistno zemljo pa po mojem mnenju sploh ni problema.

lp
Romana
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a sasok » 23 mar 2007, 20:22

ja dobro potem mislim da je zemlja dokaj dobra le malo izčrpana! sedaj pa še samo to!!: če bi naj rasel v pol senci!! jaz se sedaj ne vem kje je to to je ko je dopoldonsko sonce senčeno ali popoldansko! ker mi mamo skoraj samo sonce ne! mamo samo eno živo mejo ki je v smeri sever-jug!
hvala Vam še za ta odgovor :? :?
LP
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a romanah » 23 mar 2007, 20:41

Moj javor je postavljen na vzhodni strani kjer je sonce nekje od jutra do 12h ,potem je pa v senčki . Lansko leto mi ga je vseeno malce sonce ožgalo.

lp


Moram pa ti povedati, da sem ga ravno danes postavila iz garaže, kjer ima ža 2 cm dolge liste.
Zadnjič sem ga zadnji trenutek pospravila pred snegom, ker bi ga polomilo.
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a sasok » 23 mar 2007, 20:48

aha torej je v posodi! ja smo mislili da bi ga imeli tudi mi pa ne pride v poštev ker mamo balkon na jug! razen če bomo delali markizo!! te bi bil verjetno zasčiten samo če bi mu prijala svetloba pod njo
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a romanah » 23 mar 2007, 21:01

Hotela sem ga posaditi na brežino, kjer je celodnevno sonce, pa smo se nekako premislili, in smo raje posadili dve azeleji , dva redodendruma, ležalni cipresi, pierise .
Tako se mi je porodila idela ,da ga postavim v leseno korito, kjer zelo dobro izgleda.

lp
satini

http://satini.moj-album.com/
Delni album
romanah
Guru
Guru
 
Prispevkov: 492
Pridružen: 05 maj 2005, 12:29
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a sasok » 06 maj 2007, 22:21

še nekaj; smo javor posadili na vrt in to v zakrilje leske kjer je pred soncem zaščiten nekje do druge ure popoldan! no ker je imel veliko mladih pogankov jih je sonce v tisti vročini nazaj seveda nekaj, ne vseh ožgalo vendar je začel počasi poganjati nazaj! nekaj vejic se je posušilo; sedaj me zanima če lahko porežem tiste vejice in če si bo revež opomogel od tistega ožiga vejic ne listov, saj so vejice pognale 20 cm a so se nekatere posušile?? aja mamo dissectuma!!
LP HVALA :D
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a sasok » 04 sep 2007, 17:26

nekaj me zanima tisti ki imate velike pahljačaste javorje in so zacveteli in naredili seme! zanima me če bi mi kdo odstopil par semenk?? bi jih posejal na vrtu čez zimo in spomladi sporočil koliko jih je vzkliko za menjat mam veliko semen večernice pa še kaj bi se našlo še posebaj ker bo jesen!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a katrinca » 12 sep 2007, 08:51

No, zdaj mi je jasno zakaj se je moj javor posušil. Jaz idiotka sem ga posadila na sonce. Pa čeprav sem vedela, da to ni najboljša varianta.Ga bom presadila v senco in si želela, da pride k sebi. Drugače pa... No ja, vsaka šola nekaj stane, kajne???

Lep pozdrav
Katrinca
katrinca
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 05 sep 2007, 11:25
Kraj: Maribor


Vrni se na Grmovnice

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron