glicinija in rumeni listi

Diskusije o grmovnicah, cvetočih in zelenih.
Berberis, Buxus, Cornus, Corylus, Forsytia, Hibiscus, Hydrangea, Ligustrum, Magnolia, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

glicinija in rumeni listi

OdgovorNapisal/-a Manca » 14 jul 2006, 10:43

...

Zivjo!


Moj oče ima že 12 let staro glicinijo, ki se vzpenja po balkonu (slika). Je že precej velika in do sedaj ni imel z njo večjih problemov. Letos pa so ji pričeli listi že zelo zgodaj rumeneti. Rumenijo predvsem mladi listi, starejši so še zelenkasti, sama rast se je precej upočasnila in tudi cvetenje ni bilo tako bujno kot prejšna leta.

Jaz osebno malo sumim na pomanjkanje dušika ali železa, možno pa je tudi da je previsok pH v zemlji...?

Ima kdo s tem že kake izkušnje in bi mi znal svetovati kaj storiti??

za vaš odgovor se vam najlepše zahvaljujem!


lp Manca
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Manca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 mar 2005, 14:19

OdgovorNapisal/-a blaž » 14 jul 2006, 15:20

Če bi bil kriv ph bi se težave pojavile že pred 12 leti!
:lol:
LP
Blaž
!!!KAR SEJEŠ TO ŽANJEŠ!!!
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a muha » 14 jul 2006, 19:19

Kaj pa vročina in suša v zadnjih tednih? Ali pa nasprotno morebitna zastajajoča voda? Če je problem le na novih listih, je najverjetneje nekaj narobe pri koreninskem sistemu. Ste okoli korenin zadnje čase kaj prekopavali?
In tisti "štirinoga", ki nas opazuje izpod balkona? Ima morda pri koreninah glicinije svojo "oglasno tablo"?
Pomisli na vse, kar se prejšnja leta ni dogajalo, sedaj pa se. Ali pa pusti času čas, upaj da se ne bo posušila in čakaj na naslednje leto. Morda gre le za prehodni pojav.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Manca » 17 jul 2006, 00:02

.
Hvala za vaše odgovore.

Sem tudi sama posumila na to, da je mogoče premalo vode, pa vidim, da jo oče kar vestno zaliva (in ne preveč zaliva). Našega štirinožca še nisem zalotila, da bi imel tam "telefonsko celico". Pred kakšnimi 4 leti smo mimo njenih korenin kopali za kanalizacija, vendar v tistem času ni doživela kakšnih "šokov". V večini so prizadeti mlajši poganki, starejši so videti kar vitalin. Mogoče je res to prehodnega značaja.

Bom poročala...


lp Manca
Manca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 mar 2005, 14:19


Vrni se na Grmovnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost