strniščnica ali gobani

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Moderatorji: dusanh, ljzavodrib5

strniščnica ali gobani

OdgovorNapisal/-a pikigoba » 10 maj 2005, 09:36

Sem komplet začetnik iz podeželja z nekaj malega literature in bi imela več kot dovolj možnosti gojenja gob. Za trg ne vem kam naj se obrnem. Seveda bo najprej gojenje za domače potrebe.
Ker vidim da je to bolj centralno - prestolnično orientirano, me zanima če lahko kje na področju Maribora ugodno nabavim micelije. Pri nas menda hodijo na Hrvaško. Če ne, bom pa poskusila s številko Andreja, ki sem jo zasledila na forumu. Videla sem že nekakšne kite za naročitšampinjone iz Nizozemske (Bakker) pa me cena ni ravno pritegnila
Zanima me gojenje strnišnice. (šampinjoni so res že dolgočasni)
Pred leti pa sem na hrvaški tv videla gojiti neko vrsto gobanov, niti pod razno se ne spomnim več ali so jih gojili na slami ali na lesu - kaj bi to bilo?
piki
pikigoba
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 10 maj 2005, 09:24
Kraj: Orehova c 38

OdgovorNapisal/-a ljzavodrib5 » 10 maj 2005, 11:27

Na stajerskem lahko dobis kompost zasajen z micelijem sampinjonov pri gospodu Grubelnika (Pohorje). Gospod iz Vuhreda pa izdeluje komplete za gojenje sampinjonov (kompost od gospoda Grubelnika polozi v gajbico, ga prekrije z zemljo in zalije, pocaka, da micelij preraste zemljo in nato komplet proda). Vse kar je potrebno je da malo zalijes in pocakas, na gobe (ni potrebno kupovat nizozemskih proizvodov).

Ce si popoln zacetnik, ti priporocam gojenje ostrigarjev (na slami ali lesu) saj so najtrdozivejsi in skoraj ni moznosti, da ti ne uspe. S strniscnicami bi jaz na tvojem mestu malo pocakal, saj so bolj zahtevne (beri obcutljive).

Kot je meni znano so gobani, katere gojijo na slami strniscnice, katere so v zgodnjem stadiju razvoja podobne gobanom.

Ce kdo potrebuje micelij naj poklice 031 893 262
ljzavodrib5
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 26 jan 2004, 15:10
Kraj: ljubljana

Re: strniščnica ali gobani

OdgovorNapisal/-a nekrepm » 14 nov 2011, 18:32

mi lahko kdo prosim posreduje številko od g.Grubelnika za kompost???
nekrepm
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 nov 2011, 21:16

Re: strniščnica ali gobani

OdgovorNapisal/-a ljzavodrib5 » 08 jul 2012, 10:12

Grubelnik je zaprl svoj obrat že pred nekaj leti.
Sedaj uradno ni nobenega proizvajalca komposta več v Sloveniji.
Zavod za naravoslovje
mycolab.eu@gmail.com
http://www.zanaravo.com
ljzavodrib5
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 26 jan 2004, 15:10
Kraj: ljubljana


Vrni se na Gojenje gob

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost