Bukovi ostrigarji??

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Moderatorji: dusanh, ljzavodrib5

Bukovi ostrigarji??

OdgovorNapisal/-a grozni » 17 mar 2009, 20:47

V začetku februarja sem kupil moznike preraščene z micelijem bukovega ostrigarja za inokulacijo hlodov. Nekaj moznikov mi je ostalo in micelij sem razmnožil na koruzi, nato pa na mešanici slame 70%, ovsenih kosmičev 10% in bukove žagovine 20%, katero sem steriliziral v ekonom loncu.
Po približno 14 dneh (ko je micelij prerastel ves substrat) sem vrečke olupil in vse skupaj namestil v korita (gojitveni prostor). Na tla korit sem nasul zdrobljeno opeko in nalil nekaj vode. Temperatura v gojitvenem prostoru je bila cca. 15°C, vlaženje 2Xdnevno s šprico.
Ostrigarji so pognali po kakem tednu, so pa nekam čudne oblike...
[img]http://www.moj-album.com/uredi/grozni/15206851/?os=15206920
Zanima me zakaj je prišlo do deformacije? Je kriv micelij, pogoji rasti, substrat, je to mogoče kaka druga vrsta ostrigarja??? [/img]

p.s.upam, da se slika vidi... gobe na sliki so stare kak teden.
grozni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 jan 2009, 21:23
Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a grozni » 17 mar 2009, 20:54

Slika se žal ne vidi... bi prosil kakega moderatorja, da mi malo pomaga... :oops:
grozni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 jan 2009, 21:23
Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a Bravica » 18 mar 2009, 11:38

Slika se vidi, samo naslov strani je potrebno prekopirati in prilepiti. Meni so gobice videti čisto v redu, le da so temnejše kot tiste ki so na policah naših trgovin.
Najlepše so orhideje
Bravica
Guru
Guru
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 24 mar 2007, 20:37
Kraj: Vzhod

OdgovorNapisal/-a grozni » 18 mar 2009, 22:42

Kot čudno obliko sem mislil predvsem podalšane bete in zožane klobuke. Bistvo ostrigarjev je za moje pojme v klobukih in ne v betih ki so bolj žilavi. Barva je malo temnejša zaradi nižje temperature v gojitvenem prostiru, za bete pa nimam pojma...
grozni
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 29 jan 2009, 21:23
Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a ljzavodrib5 » 05 maj 2009, 22:48

za ostrigarje je tipično, da se beti podaljšajo in klobuki pomanjšajo, če nimajo dovolj svežega zraka (preveč CO2) in tu je problem

če ne moreš znižati konc. CO2, znižaj temperaturo - zaradi tega se upočasni metabolizem in gobe oddajajo manj CO2 od sebe (beri manj "dihajo")

poglej si tele ostrigarje, ki so zrasli zunaj na prostem na lesu, beta skoraj nimajo : [url]http://www.zanaravo.com/bukov_ostrigar.html#bukov_ostrigar
[/url]


lp,

andrej
Zavod za naravoslovje
mycolab.eu@gmail.com
http://www.zanaravo.com
ljzavodrib5
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 26 jan 2004, 15:10
Kraj: ljubljana

Re: Bukovi ostrigarji??

OdgovorNapisal/-a nejevernež1 » 06 mar 2011, 18:40

Jz sem bukovega ostrigarja cepil na slamo. Vreče sem imel v naši zidanici kjer je bila temperatura od 5 do 12°C.
Ko sem po treh tednih ugotovil, da je bila tako nizka temperatura, sem jih prenesel v prostor kjer je temperatura višja za nekaj sopinj. Zanimalo me je, če je micelij sploh kaj zrasel, zato sem odprl vreče. Micelij je že kar zrasel, čeprav je bilo mrzlo.
nejevernež1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 20 jan 2011, 20:48


Vrni se na Gojenje gob

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost