ZALIVANJE NA SPLOŠNO

Vse o gnojilih za sobne rastline, katero je najprimernejše in najučinkovitejše.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

ZALIVANJE NA SPLOŠNO

OdgovorNapisal/-a AJA » 28 jul 2004, 14:00

HOJLA

SEM ZAČETNIK, KI UBIJA SVOJE PRVE TRI RASTLINICE Z NAPAČNIM ZALIVANJEM :cry: SLIŠALA SEM DA OBSTAJA INDIKATOR KI GA VSTAVIŠ V ZEMLJO POLEG RASTLINICE PA TI POVE DA JE ČAS ZA ZALIVANJE KO SE OBARVA RDEČE NAMESTO MODRE BARVE.
MI KDO ZNA POVEDAT KAJ JE TO ZA ENA STVAR IN KAKŠEN JE PRINCIP DELOVANJA?
:roll:

HVALA :lol:
AJA
AJA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 jul 2004, 13:47
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a mihahorvat1 » 15 mar 2006, 16:01

Živjo! Priporočam ti internet zalivalcka, ti bo tvoj problem opravil najlažje.
www.zalivalcek.com
V programček vpišeš vse svoje rastline... in potem ti sporoča kdaj,kako in s čim zaliti,pognojiti tvoje rastlinice. Poiskusi!! Srečno!
mihahorvat1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 mar 2006, 15:35
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a frenky » 15 mar 2006, 21:01

indikatorje (SERAMIS® Gießanzeiger) delujejo na principu indikatorskega lističa, ki se ob prisotnosti vode obarva modro. Vendar je natančnost delovanja odvisna od vrste substrata (v lubju oz. zelo zraćnih substratih je delovanje ????, pač ni dobrega stika med indikatorjem in substratom).

Zadeva je za začetek zelo dobra.

Kje se kupi? zadnje čase jih nisem zasledil nikjer. Mislim pa da je zadevo uvažala emona obala koper??
L.p.
frenky
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 606
Pridružen: 03 sep 2004, 16:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a bambusarija » 08 jun 2010, 12:33

frenky je napisal/-a:indikatorje (SERAMIS® Gießanzeiger) delujejo na principu indikatorskega lističa, ki se ob prisotnosti vode obarva modro. Vendar je natančnost delovanja odvisna od vrste substrata (v lubju oz. zelo zraćnih substratih je delovanje ????, pač ni dobrega stika med indikatorjem in substratom).

Zadeva je za začetek zelo dobra.

Kje se kupi? zadnje čase jih nisem zasledil nikjer. Mislim pa da je zadevo uvažala emona obala koper??


Pozdravljeni,

blagovno znamko Seramis® sedaj uvaža in zastopa Bambusarija, omenjeni merilci vlage so uporabni samo v glinenem substratu Seramis®, nikakor pa niso namenjeni uporabi v posebnem granulatu za orhideje Seramis®. Trenutno so proizvodi Seramis® na voljo v Bambusariji, ter v vseh vrtnih centrih Kalia, tipa A.
bambusarija
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 16 mar 2010, 10:31
Kraj: Šempeter v Sav. dolini

OdgovorNapisal/-a urče » 08 jun 2010, 21:53

Jaz ti ne priporočam nobenih dodatkov, ki ti povedo kdaj zalivati. Jaz brez da bi kompliciral v večernih urah zalijem vrt če je zemlja suha, sicer pa ne.
rad imam vse vrste rastlin
urče
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 28 avg 2009, 20:27
Kraj: Ilirska Bistrica


Vrni se na Gnojila za sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost