MAH

Nasveti pri gnojenju rastlin.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

MAH

OdgovorNapisal/-a LHASA » 18 jun 2008, 16:39

Nekje sem prebrala, da lahko mah "narediš" v parih dneh. Namreč: sama bi rada med tlakovce "naselila mah". Žal sem pozabila kako se to naredi na hitro.

Prav tako gledam v prodajalnah drage, postarane lonce, ki izgledajo belo. Moji glineni lonci tudi po več letih uporabe ne izgledajo tako. Ve kdo za ta recept - torej, da se postara glinen lonec, ki nekako pobeli?
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 18 jun 2008, 17:33

Jaz sem spomnim le recepta za lonce; s paličnim mešalnikom zmiksaš nekaj mahu (prinešen iz gozda ali najbolje odtrgan s kakšne skale) in en jogurt, nato to zmes pomažeš po loncih. Taka posoda kmalu začne 'plesneti', na njej se namreč ustvari mahasta zelenkasta prevleka, ki posodo vizualno zelo postara. Lahko pa uporabiš tudi sam jogurt ali kislo mleko, s tem dobiš belo barvo.

Meni je uspelo na tak način postarati velik glinen lonec, ki pa danes žal več ni med 'živimi', majhnih lončkov pa vsaj zaenkrat ne mislim dodatno starati, saj so že sami od sebe dobili lepo patinasto belo prevleko...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a LHASA » 04 jul 2008, 13:42

Ivčk, pozdravljena

po tvoji recepturi sem namazala lonce z jogurtom. Mah,....kaj naj rečem...verjetno bi morala več krat to napravit...ker se vidi odtisi prstov. Sicer je nekako tako...vendar bom morala postopek ponavljati.
no, javim...kako bo na koncu.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje


Vrni se na Gnojila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov