Kozji drek

Nasveti pri gnojenju rastlin.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kozji drek

OdgovorNapisal/-a Feferon » 22 feb 2009, 16:48

Na voljo imam veliko kozjega dreka.

Zanima me, če bi mi prišel prav pri gojenju začiimb v loncih in pri trajnicah, ki jih imam v zunanjem koritu. Na njivo ga ne bi dal, ker je emlja zelo dobra. Pa kako se ga uporablja?

Hvala!
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a copka » 22 feb 2009, 20:58

:!: No ja, jaz bi vsekakor spremenila naslov prispevka, np.kozji gnoj, glede na to, da je poleg ovcjega najbolj cenjen , si zasluzi malo lepse ime!
Vtipkaj v google "kozji gnoj"morda dobis kako informacijo.
copka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 69
Pridružen: 17 jun 2008, 05:53

OdgovorNapisal/-a peaceful » 22 feb 2009, 21:20

Gnoja ne uporabit za sobne rastline, ker je lahko škodljivo tako zate, kot za rastline. Vsak gnoj skuri rasltine, razen zajčjega, ki ni tako močen, pa še tega se skoraj ne uporablja direktno za gnojenje. Tudi v zunanja korita ga ne bi dajal.

Najboljša možnost je, da ga kompostiraš s čim več rastlinskimi snovmi, suhimi in svežimi. Če boš tko vsaj malo dolgoročno gledal, boš mel zelo dobro zemljo čez nekaj časa. Boš dal malo zraven ko boš sadil v korita ipd, in ti ne bo treba nič več gnojiti. Samo zalivati z vodo.
peaceful
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 01 nov 2007, 22:18

OdgovorNapisal/-a Feferon » 22 feb 2009, 22:33

Hvala za odgovor, ampak govorim o začimbah v lončkih.
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a peaceful » 23 feb 2009, 18:02

Aja vidim ja, se pravi začimbe in trajnice v koritih zunaj? No, mislim, da tud tukaj ni kaj drugačen odgovor. Velika verjetnost je, da boš rastline skuril, ker je gnoj premočen. Že na vrtu, če bi ga dal okoli rastlin, bi najverjetneje vse skuril, tu pa je govora o koritih, še tolk slabše. Kompost je po mojem mnenju najboljša opcija, potem pa zrel kompost uporabljaš pri mešanju zemlje za korita ipd.

Vedet moraš, da je vsak gnoj močna koncetracija hranil. Rastline te koncetracije preprosto ne prenesejo. Prav tako vsak gnoj vsebuje raznorazne bolezni in podobno s*****.
peaceful
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 01 nov 2007, 22:18

OdgovorNapisal/-a Feferon » 23 feb 2009, 20:37

Sem ga že dal, ampak ne veliko. Imel sem ga pol malo večjega lonca za rože. Raztrosil pa sem ga v 4 majhna korita, 2 veliki koriti in 3 velike lonce in fajn premešal. Zemlja je na prvi pogled enaka.
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska


Vrni se na Gnojila

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost