Katero gnojilo za balkonske rože?

Nasveti pri gnojenju rastlin.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Katero gnojilo za balkonske rože?

OdgovorNapisal/-a Tiaja » 08 maj 2008, 09:09

Kot sem že rekla: katero gnojilo kaj uporabljate za gnojenje balkonskih rastlin? Posajene so verbene, surfinije, pelargonije, zmajeva krila. Zdaj da ne bi za vsako posebej kupovala nekaj, bi kupila nekaj, kar je dobro za vse.
Mi prosim poveste, kaj bi bilo dobro, v kolikšnih količinah,,kolikokrat itd?
TOrej: kako in s čim vi gnojite?


Hvala vnaprej, in lep sončen pozdravček
Tiaja
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 okt 2006, 17:53

OdgovorNapisal/-a lubika » 08 maj 2008, 09:39

Jaz uporabljam od Composane Guano. In moram reči da je več kot odličen. Imam ga pa stalno v vodi priporočen odmerek, tako da z vsakim zalivanjem dobijo malo papice.
lubika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 maj 2007, 18:07
Kraj: Ivančna Gorica

OdgovorNapisal/-a stara » 08 maj 2008, 15:19

ima kdo izkušnje z humko gnojili?
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a herbi » 08 maj 2008, 19:57

Pozdravljena.
Pred kratkim sem jaz kopila to gnojilo na spodji povezavi in sem zelo zadovolna.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_6663.htm

Je primeren za vse.

Poglej mogoče ga imajo še kje ter ga probaj.

LP Alenka
herbi
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 21 okt 2006, 13:53
Kraj: Dobrna

OdgovorNapisal/-a fresia » 18 jun 2008, 11:57

Ko rastline sadimo, primešamo k zemlji Bogatin (kurji kakci) dobijo se 5 ali 20 literski. Tega lahko uporabljamo za sadje, zelenjavo, zelenico, vinsko trto,... Letos sem primešala tudi malo Cvetalovega gnojila, ki ima 6 mesečno delovanje. Ko so rastline posajene, zalijem z Vito- zelo smrdi, a pomaga. Ko se rastline dobro ukoreninijo, pa uporabljam ti. bikovo kri in Plantela cvet, s katerim tudi foliarno pršim. Rezultati se kažejo že zdaj :D
Sosed uporablja kvas- v 10l kanglo za zalivanje da eno kocko kvasa in pusti en dan. Enkrat na teden zalije s tem in moram reči, da mu fuksije, surfinije in pelargonije kar puhtijo :)
Tašča prisega le na kurje kakce. Enkrat na mesec jih namoči v vodi, da se razgradijo in potem naslednji dan zalije- tudi odlični rezultati- vsebuje veliko dušika.

S čim pa vi dognjujete? Kakšni so rezultati?

Lp
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a jelkaca » 18 jun 2008, 15:43

Jaz pa sem že lani in tudi letos uporabila Plantella granule, ki sem jih zmešala med zemljo ob sajenju in naj bi učinkovale do 5 mesecev. Moram reči, da so bile moje pelargonije lani prav lepe, kljub temu, da sem jih potem še samo zalivala z vodo. So pa proti koncu malo opešale. Letos pa sem tudi prezadovoljnja z njimi, bom pa jih verjetno tam nekje od konca avgusta le kdaj pa kdaj zalila še s kakšno dadatno dozo gnojila najverjetneje Bayfolanom, ker je za vse in ga uporabljam tudi na vrtu za hibiskuse in jablane.
jelkaca
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 87
Pridružen: 12 jul 2007, 14:31
Kraj: maribor


Vrni se na Gnojila

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov