Gnojenje vrtnic

Nasveti pri gnojenju rastlin.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Gnojenje vrtnic

OdgovorNapisal/-a zaphod » 14 feb 2008, 11:41

Zanima me, s čim je najbolje gnojiti vrtnice? Hlevski gnoj? NPK? NPK + mikroelementi? Kakšno naj bi bilo razmerje NPK? Gre za vrtnice, ki rastejo v gredici in na vrtu.
zaphod
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 14 jun 2007, 18:18

OdgovorNapisal/-a Garden-ja » 24 feb 2008, 10:01

Kaj vem, jaz kaj dosti ne kompliciram, cvetijo pa vsa leta obilno. Nekatere so v polnem cvetju od pomladi do jeseni, nekatere cvetijo obilno dvakrat, poleti pa samo pocvitajo, nekatere pa so to zimo, ki je na Obali zelo mila, cvetele celo zimo.
Gnoj sem dala v jamice, ko sem jih sadila (ne v stik s korenino), potem pa ne več. Če ne zaradi drugega tudi zato ne, ker jih že zdavnaj več ne okopavam, ker so vpete v vrtno zaščito folijo, ki je posuta z lubjem. Ponavadi posujem kar tisto zrnato modro gnojilo NPK z mikroelementi (Belfrutta), kadar pa dobim kje poceni specializirano gnojilo za vrtnice, posujem še tistega (Hofer). Torej mineralna gnojila.
Garden-ja
Expert
Expert
 
Prispevkov: 117
Pridružen: 28 jan 2008, 21:31
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a fresia » 18 jun 2008, 12:01

Gnojenje vrtnic je zelo pomembno. Dobijo se specialna gnojila za vrtnice. Če vrtnice ne gnojimo, se pojavi črna listna pegavost. Uporabljam naravno gnojilo nemške firme, ki je zelo učinkovito. Najpomembnejše gnojenje vrtnic je spomladi.
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a LHASA » 18 jun 2008, 16:22

Kaj res? Da so vrtnice bolne zaradi pramalo gnojenja? Uf, sama gnojim bolj malo...z onimi granulami samo...ampak cvetejo obilno...samo špricat jih moram skoz...en krat proti plesni, pa ušem....da o ožigu ne govorim.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a Garden-ja » 18 jun 2008, 22:08

Vrtnice so kvečjemu zaradi (pretiranega) gnojenja, predvsem dušičnega, bolj bolne kot bi bile sicer. Če niso ustrezno gnojene le manj cvetijo.
Če jih od pozne pomladi dalje preveč gnojiš ali je v deležu gnojila preveč dušika, se pretegnejo, in ne dovolj olesenijo, zato so pozimi podvržene pozebam. Preveč gnojene vrtnice so tudi bolj v slast raznim škodljivcem.
Garden-ja
Expert
Expert
 
Prispevkov: 117
Pridružen: 28 jan 2008, 21:31
Kraj: Koper


Vrni se na Gnojila

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost