nakaj mi meče rastline iz zemlje

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

nakaj mi meče rastline iz zemlje

OdgovorNapisal/-a rados » 15 maj 2006, 18:14

Natanko tako kot je napisano v naslovu. V nedeljo sem na sveže posadil v svežo zemljo neke rože...problem pa se pojavi ker zjutraj vedno najdem eno ali dve sadiki vrženi iz zemlje...kaj bi to bilo??sledi kopanja ne vidim zato ne bi rekel da je to mačka...ali pač...

ima kdo kak nasvet kako se zaščititi pred tem??


hvala....
rados
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 feb 2006, 23:47
Kraj: Loški Potok

OdgovorNapisal/-a marev » 15 maj 2006, 18:17

Ja, ne vem sigurno,vendar moji tašči se je tudi čudno zdelo,kot da nekdo dviguje zemljo v eni izmed notranjih rastli (rož).In kaj je bilo? Bil je tisti bel črv,ki ga najdeš na vrtu ali njivi;pa sploh ne vemo kako je prispel v rastlino;verjetno z zemljo?! Mogoče je to?!
marev
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 mar 2006, 21:58

OdgovorNapisal/-a rados » 15 maj 2006, 19:14

mislim da ne bo..ker rožico najdem približno 5 do 10 cm stran od luknje kjer je bila posajena???

mogoče sama pobegne..vendar še vedno najbolj sumim mačko...bomo videli kako bo to noč...sedaj sem namreč zadevo prekril s tisto koprenasto mrežo...in naredil luknje za rože...we will see
rados
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 feb 2006, 23:47
Kraj: Loški Potok

OdgovorNapisal/-a marev » 15 maj 2006, 21:55

Veš,če ja pa glavni osumljenec mačka si pa res brcnil v temo,ko si odpiral to temo.Najprej razčisti sumljive zadeve doma,potlej se pa obrni na ta forum!Kako naj forumaši rešujejo tvoj problem,če je po tvojem sumu sodeč maček?!Hallo?! Pokliči na mačje zavetišče naj ti rešijo problem. :lol: :lol:
marev
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 19 mar 2006, 21:58

OdgovorNapisal/-a rados » 15 maj 2006, 23:54

in ti si zdej car ker si to povedal??

ne vem če je mačka...ker živim v bloku..in to se mi dogaja v atriju....glede razčiščevanja pa mislim da mora ti razčistiti marsikaj v svoji glavi preden karkoli takega še butneš ven...

vprašal sem samo zaradi tega ker če je maček...je mogoče kakšen član na forumu ki je že imel tak problem in ga je mogoče na kak način rešil...zdej če se pa teb ne da odgovarjat al pa nimaš pojma kaj bi rekel potem bodi raje tiho ker zaradi takih kot si ti tale forum izgublja na veljavi..ne rabim takih nasvetov...
rados
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 feb 2006, 23:47
Kraj: Loški Potok

OdgovorNapisal/-a muha » 16 maj 2006, 06:27

Ja, naše ljube mucice so krive za marsikak siv las vrtičkarjev. Na novo zasajene sadike ali posejano seme ti razkopljejo, pravkar vzklilo poležijo - moj zelo rad spi na pravkar ozelenili solati :twisted: in da je še huje, najbolj mu ustreza čez dan spati pod kopreno :twisted: :twisted: , tako da jo moram ob robovih posebej pozorno obtežiti. Potem sem se pa čudila, zakaj ni solate, peteršilja...
No pa sem ga ukanila. Kadar ne dam skrbno zatesnjene koprene, položim čez posevek ali nasad množico srednje debelih vejic od porezanih grmov, vrtnic ali smrek. Karkoli, da mu le ni udobno praskati po površini ali bognedaj ležati tam. Zaenkrat sem z rezultati zadovoljna.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Buld » 18 maj 2006, 10:13

Tudi sam sem ugotovil, da so najboljša zaščita proti mačkam zataknjene palčke v gredo. Mački vedo, kje je sveže posajeno in je nujno iti tam malo poležati, se povaljati, ..., razen, če je neudobno.

V tvojem primeru pa bi rekel, da ti pipa ven kak sosed, ki ne mara rož. Če pa sosedi nimajo dostopa, pa bo verjetno treba doma razčistiti.

8)
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost