Listi na rožah se kravžlajo?????

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

Listi na rožah se kravžlajo?????

OdgovorNapisal/-a nincoka » 04 jun 2009, 06:57

Pozdravljeni...

Imam eno vprašanje mogoče je imel kdo podobno situacijo in mi bo sporočil kaj koristnega.Pred kakšnim tednom se opazila, da se mi listi prav na vseh rožah čudno obnašajo (zvijajo se, nanjih so opazne nabrekle bulice - ampak ne da bi blo kaj v notranjosti, cvetovi, ki se bi morali že kmalu odpreti so se posušili, na nekaterih so prisotne tudi rjave pike, kakšnih živali ni opazit. Pa na večini rož - od pelargonij, do surfinij, okrasnega krompirja, zmajevo krilo - skratka groza. Obiskala sem trgovino Kalija in so mi dali VERTIMEC 1,8 EC. Po treh dneh opažam, da je vse skupaj napredovalo, ali se mi samo zdi, ker verjemite 2 hiši rož gledati kako propadajo ni lahko. Ali bi mi znal kdo svetovati, ali je z Vertmecom še prehitro za rezultate imate kakšen boljši predlog?..Za čimprejšni odgovor se vam že v naprej zahvaljujem....lp
nincoka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 jun 2009, 06:54
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a sempervivum » 04 jun 2009, 11:32

Gledat dve hiši rož, kako propadajo, to res ni lahko.

Še težje pa je odgovoriti na tvoje vprašanje.

Problem ni kravžljanje listov, pač pa zajedalec, ki ga nisi opisala, še več, praviš, da živalic ni videti, niti si nam naložilo kakšno sliko. Morda gre za bakterijsko ali gljivično okužbo, a to je iz opisa nemogoče razbrati.

Tole je delo za "babo gataro", ki prerokuje iz kart!
sempervivum
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 23 dec 2006, 07:38
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost