korita z vodno rezervo

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

korita z vodno rezervo

OdgovorNapisal/-a daga » 29 mar 2007, 08:44

Lepo pozdravljeni,

sem nova na tem forumu in vse lepo pozdravljam!

Zanima me če je kdo kje v Sloveniji kupil ali videl korita z vodno rezervo dolga 1m in svetle barve (oker,bele)! :(
Ker bo najin balkon sv. sive barve potrebujem svetla korita, vendar pa je moje iskanje le teh ne uspešno!
In še eno vprašanje v priponki sem dodala sliko balkona in bi rada letos zasadlia s pisanimi barvami in zbiram ideje!


Najlepša hvala!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
daga
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 mar 2007, 13:54

OdgovorNapisal/-a zoyba » 29 mar 2007, 12:51

Poiskusi na tem naslovu!
http://www.misti.si

Lp
Robert
zoyba
Expert
Expert
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 14 sep 2003, 11:12
Kraj: Zgornja Besnica

OdgovorNapisal/-a rok.k » 29 mar 2007, 14:59

Sam sem videl bela korita pri vrtnariji reš, ter v kmetijski zadrugi v Vižmarjah, Medvodah, Vodicah. Imajo pa bele, rjave in zelene.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a zaljubljena23 » 29 mar 2007, 18:03

Danes sem ravno dobila katalog od Bauhausa in jih imajo. (modra, terakota, temno zelena, bela in rjava barva), cena za m korito je 8,72€
zaljubljena23
Guru
Guru
 
Prispevkov: 466
Pridružen: 13 jun 2005, 16:47
Kraj: Relacija Ptuj-Rače

OdgovorNapisal/-a rok.k » 29 mar 2007, 21:21

Samo jaz ti teh korit nebi priporočil, ker so nekvalitetna, bolj se ti splača kupiti malo dražja pa jih imaš dalj časa.Imajo boljši merilnik nivoja vode, luknje za odvajanje vode in distančnike, ki preprečujejo , da bi se korito raztegnilo. Te, ki sem jih kupil sam so dolgi 1m stanejo pa okoli 5000 sit.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a daga » 30 mar 2007, 06:20

Pozdravljeni,

najlepša hvala za odgovore!

Korita dobila pri vrtnariji Reš in so tako prijazni, da mi jih bodo kar po pošti poslali (ker sem iz štajerskega konca).Cena metrskega korita pa je malo manj kot 19 EUR.

Sicer je malo drago ampak ta korita tako ne kupuješ za enkratno uporabo!
No korita so na poti zdaj pa morejo mi še samo ograjo postaviti??? :lol:
Upam da bo to čimprej sicer pa bom rožice posadila že prej in jih obesila kasneje!Upam da mi bodo lepo rasle, ker jih bom to leto prvič sadila in ne bi rada da mi že takoj pobere voljo!

Še enkrat se vam zahvaljujem za pomoč!
papa
daga
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 mar 2007, 13:54

OdgovorNapisal/-a orhidejka » 11 apr 2007, 16:00

Sem malo prepozna. jaz sem kuopila metrska korita v Merkurju za okoli 11 EUR za enega. Imajo pa v barva zelena, terakota, bela in temno rjava. Mogoče pa pride prav komu drugemu.
Se mi pa zdijo kar kvalitetna in tudi širina zadostuje.
orhidejka
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 31 jan 2007, 16:49

OdgovorNapisal/-a mfekunja » 08 jul 2007, 13:53

Pa se ta korita z vodno rezervo obnesejo. Kaj to pomeni? Kolikokrat tedensko moraš zalivat? Če je tako bi mi to prav prišlo, saj imam balkon na sončno stran in ves dan pripeka sonce pol pa je potrebno vsak dan zalivat rožce.
mfekunja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 17 jan 2004, 15:56
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a rok.k » 08 jul 2007, 18:13

Sam sem lansko leto kupil dve meterski koriti, da sem jih preizkusil. Z njima sem bil tako zadovoljen, da sem jih letos kupil še sedem. Na balkonu, kjer močno pripeka sonce imam postavljena meterska korita v vsakem pa posajenih 6 rastlin, zalivam jih vsak drugi dan, v vsakega pa nalijem 8 litrov vode. Imam pa tudi korito na senčni strani, kjer pa zalivam enkrat na teden.
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a jurčk » 08 jul 2007, 21:49

Korita z vodno rezervo so super. Jaz ga imam na vzhodni strani in zalivam 1x, mogoče 2x tedensko. Korito na vzven zgleda kot običajno, samo da ima v koritu vstavljeno še eno dno - ene vrste mreža (rešetasto dno), da skozenj ne leti zemlja (malo že) in da skozi njo prodrejo korenine. Zato moramo prvih 7-14 dni, po nasadu korit, zalivati zgoraj, toliko da korenine prodrejo skozi mrežo. Potem pa imamo (v vogalu ali na sredini korita) tulc v katerega nalivamo vodo, z merico. Merica je lahko plastična palčka, ali pa merico ki nam kaže min in max (če kdo ne zastopi mu pa lahko narišem :D ). Vodna rezerva je lahko od ~3- ~10l, odvisno od dolžine in širine korita. Imajo (pomojem vsa) korita tudi "varovalo", da ko je rezerva polna da voda odteče, kar je lahko narodna reč, ker potem teče po polici.

LP
jurčk
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 19 apr 2007, 13:15
Kraj: slo-04


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost