Krizanteme

Diskusija o dvoletnicah. Rastlinah, ki navadno preživijo le dve leti.
Mačehe, Trobentice, Ranunkule, Primule, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Krizanteme

OdgovorNapisal/-a kety » 22 nov 2005, 14:51

Zanima me ,kdaj lahko sadim krizanteme (dobila sem jih v posodahin bi jih rada imela v vrtu)? :lol:
kety
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 nov 2005, 14:44

krizanteme

OdgovorNapisal/-a tinko » 22 nov 2005, 19:52

Kjer je podnebje milo, lahko zgodaj cvetoče krizanteme prezimijo zunaj. Sicer pa jih označimo in porežemo na 20 cm. Vzamemo jih iz zemlje, operemo korenine in jih posadimo v plitve posode z malo vlažno ilovnato prstjo. Dva meseca naj bodo bolj na suhem in hladnem in jih zavarujemo proti zmrzali. Sredi zime jih prenesemo v prostor s temperaturo 7° C in jih zalijemo. Pozno cvetoče tudi porežemo na isto dolžino. Ne jemljemo jih iz loncev. Postavimo jih v hladen in svetel prostor s temperaturo 5° C za en mesec. Nato jih premestimo na 7° C. Ponovno bodo odgnale. Predlagam, da prezimno trdnost poskusiš le z del rastline, ostalo zavaruješ po prej opisanem. Lep pozdrav. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a Jave » 29 apr 2008, 10:55

Jaz sem vse, ki sem jih imela v lončkih, presadila na vrt. Prve, ki sem jih presajala, so se že neverjetno razrasle in imam v jeseni polno cvetja po hiši.
Presadila sem jih že v jeseni, takoj ko so odcvetele in jih nisem kaj posebej zaščitila (moram dodati, da živim sicer na 400m nadmorske, vendar je temperatura kakšnih par stopin nižja od tiste ob obali) in so sedaj že cca 10 do 15 cm visoke in gostejše poganjajo kot lani.
Jave
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 04 sep 2006, 22:39


Vrni se na Dvoletnice

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost