TRAVNIŠKA KADULJA(salvia pratensis)

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

TRAVNIŠKA KADULJA(salvia pratensis)

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 24 apr 2006, 14:31

ko sem gledal temo salvia divinorum sem se navdusil nad to rastlinco zato me zanima kako je kaj s to njeno sorodnico salvio pratensis ki je na travnikih pri nas zelo goste rasti ali ima tudi ta rastlina take učinke in kaj je treba naredit da jih dosežeš(čaj,kajenje...)

KJe bi lahko dobil semena SALVIE DIVINORUM in kako jo je treba vzgajati


LP DaBuddha
DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a fruto » 25 apr 2006, 14:08

do sedaj se niso nasli nobene druge vrste iz druzine salvia, ki bi imela podobne ucinke. tudi salvio divinorum malokrat najdejo v naravi, pac pa se je med gojitelje razsirila iz indijanskih "vrtov". domnevajo da je nastala z umetnim krizanjem razlicnih vrst salvij. to je tudi razlog, da skoraj nikoli ne cveti, semeni pa se redkeje, zato se razmnozuje samo s potaknjenci. tudi ce bos kje videl da prodajajo njena semena, si lahko preprican da niso prava.

lp
pa ce bos kdaj probaval to rastlino, si dobi nekoga da te pazi pri tem
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 25 apr 2006, 21:50

take učinke kot salvia divinorum ima tudi salvia splendens pise na internetu in je tudi dokazano

imam 10 podtaknjencev salvie splendens ki so se majhni tako da bo treba malo pocakati z razvažanjem naokrog
DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a felidae » 25 apr 2006, 22:31

DaBuddha: Imas mogoce link, ki trdi da ima salvia splendes taksne ucinke kot divinorum? Dvomim da, ker drugace nevem zakaj bi se ljudje tako matrali s salvio divinorum.
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 25 apr 2006, 22:57

DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a felidae » 25 apr 2006, 23:08

Hm, nevem, na tej strani pise da Salvia spl. na pol ljudi ne ucinkuje, pol se jih pa pocuti bolj sprosceno. Ampak to ni obcutek po Salvii divinorum...
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 25 apr 2006, 23:26

nekdo mi je rekel da ima salvia splendens zelo podobne učinke kot S.divinorum kaj ti misles pa tut v cvetličarni so mi rekli da ima psihoaktivne učinke

LP DaBuddha
DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a felidae » 25 apr 2006, 23:35

Glede na to da so vsi, ki so kadili spl. kadili prej divin. obstaja moznost da je to pac placebo. Res se mi ne zdi logicno da bi folk tako iskal div. pa bi si lahko prakticno v vsakimi cvetlicarni/vrtnariji kupil spl., ki ima enake ucinke. Ze zaradi prakticnega vidika je cudno ker je spl. veliko lazje vzgajati kot pa divin.
Probi, pa povej naprej :wink:
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 26 apr 2006, 21:39

http://www.shaman-australis.com/~claude/salvia3.html
tole je se en link ki opisuje kaksni so učinki
DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a felidae » 26 apr 2006, 22:16

Jaz sem se kar skepticna :lol:. Res bi rada slisala/prebrala izkusnje tistih, ki prej se niso probali salvije divinorum
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 27 apr 2006, 15:08

ja pol bom pa to zgleda js pise pa da je v manjsih kolicinah kot hasis v vecjih pa kot trip kar zna bit COOL

LP DaBuddha
DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a DD » 29 apr 2006, 13:16

(Na, lepa rec. Toliko casa me ni bilo za racunalnik, da sem se moral kar na novo prijavit na forum. Khm...)

No, v glavnem, kar pisejo o Salvii splendens, je prenapihnjeno. Vsekakor rec ni "nadomestek za travo", kaj sele nadomestek za kaj tako mocnega, kot je S. divinorum. Nekega vecera zelo zelo dolgo casa nazaj sem bil precej zivcen, cigareti so mi mocno disali, jaz pa brez. Kaj storiti? Hja, improvizirati z zeliscem brez strupov, ki je bil trenutno pri roki - Salvio splendens. Skadil sem dvanajst svitkov suhih cvetov te stvari, in ceprav je imela dalec boljsi okus kot listje vidceve kadulje (sladek okus zaradi medu, ki je bil v cvetovih...), ni od sebe dala prav nicesar. =P In ja, poskusil sem tudi s kajenjem v vodni pipi in zvecenjem listov. Ni (nujno) placebo, so pa ucinki neznatni.

Toliko o sijajni kadulji.

Travniska kadulja in njene evropske kaduljne kolegice bi bile za raziskat, a mocno dvomim, da bi v njih nasel kaj blazno pretresljivega. Vecina sicer vsebuje tujon (halucinotvorno ucinkovino pelina), a tujon je prevelik strup, da bi bil kakorkoli uporaben.

Pusti kadulje na miru; evropske vrste pripadajo prvi kladi, vecina ameriskih (t.j. S. divinorum in prijateljice) pa drugi in med njimi je velik evolutivni razkorak. Tako velik, da je na koncu koncev vseeno, ali rastlina, ki jo probavas, pripada rodu Salvia ali kateremukoli drugemu...

Za psihoaktivnost bi pogledal naslednje rastline iz druzine ustnatic:
- Ajuga reptans: naj bi imel sedativne kvalitete?
- Ballota nigra: ker je tam in izgleda sumljivo =P
- Galeopsis speciosa, G. bifida, G. tetrahit: izgledajo mi sumljivo...in naj bi pomagali pri stresu
- Lagochilus inebrians: stvar, ki jo prek interneta lahko narocis za blazne denarce, dobis pa kup vejic in prahcev, od katerih bojda nic ni...latinsko ime "inebrians" sicer nakazuje psihoaktivnost
- Lycopus europaeus: naj bi deloval pomirjevalno pri nevrozah (in vplival na scitnico, zato pozor!)
- Marrubium vulgare: ogabnega okusa, naj bi pozivila
- Prunella vulgaris: izredno zapostavljena zdravilna rastlina, precej neraziskana
- Salvia coccinea, S. madrensis: kadulji druge klade, ozki sorodnici S. divinorum in S. splendens
- Scutellaria altissima, S. galericulata, S. nana, S. alpina: S. galericulata naj bi bila "nadomestek za travo"; vsebnosti ucinkovine scutellarina nihajo od vrste do vrste, preizkusene pa niso vse
- Solenostemon scutellarioides syn. Coleus blumei: okrasna vrsta, naj bi povzrocila vizualne halucinacije ob pravilnem zauzitju

Ustnatice so sumljive rastline. Skoraj vsaka tvori svojo grencino, ki bi lahko po golem nakljucju bila psihoaktivna. Pri iskanju rastlin za psihoaktivnost znotraj te druzine je treba paziti na to, da izbrana rastlina ne vsebuje prevec pulegona (ima poseben vonj po fermentiranem mentolu, ki se zazna ze iz vonja celotne rastline...primerjaj polaj - Mentha pulegium) ali tujona (vsebujejo ga evropske kadulje; ce ga je prevec, povzroci halucinacije in pusca trajne posledice na mozganih). Nekatere grencine vplivajo tudi na druge dele telesa (marubiin, lykopin, prunellin), bodisi zdravilno, bodisi - ne. =P Rastline, ki vsebujejo mocna etericna olja (Rosmarinus, Thymus, Mentha), pa sploh odsvetujem preizkusat s kajenjem. Lahko ti jetra odpovejo...
DD
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 apr 2006, 11:34


Vrni se na Droge

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost