ayahuasco

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

ayahuasco

OdgovorNapisal/-a belladonna » 08 feb 2004, 23:30

Lepo pozdravljeni...
Zanima me,če kdo kaj ve o južnoameriški rastlini Ayahuasco oziroma Banisteropsis caapi? In ali jo je možno tudi pri nas kje dobiti?
Najlepša hvala in uživajte!
belladonna
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 20 okt 2003, 19:27
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 09 feb 2004, 00:58

A nima ta rastlina halucinacijske učinke in jo uporabljajo plemena pri raznih obredih, predvsem jo uporabljajo vrači?
Se ti zdi, da bi lahko bila taka rastlina pri nas v redni prodaji? Če bi bila lepa kot lončnica (kot je recimo Datura) potem bi jo še mogoče imeli, tako pa ...

L.p.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a belladonna » 09 feb 2004, 15:58

No,jaz nisem mislila,da se jo dobi v redni prodaji,zato pa sem odprla temo tukaj....če mogoče kdo kaj ve ali pa ima kaksne dele te rastline.
Sicer pa,to je halucinogena rastlina,ki se uporablja pri obredih itd.
No,v glavnem...še vedno se priporočam za kakršnekoli informacije.
Pa lep pozdrav...
belladonna
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 20 okt 2003, 19:27
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a belladonna » 10 feb 2004, 14:25

Ja,jaz sem imela neke podtaknjence Salvie,ampak jih na žalost nimam več,vendar mislim,da jih bom spet dobila, v bistvu jih pričakujem pa ti javim,ko kaj več izvem.
Kaj pa bi ti meni povedal o ayahuasco? lepo se imejte....
belladonna
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 20 okt 2003, 19:27
Kraj: ljubljana

banisteria caapi

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 10 feb 2004, 20:26

Lep pozdrav!
Rastlina je ovijalka. Uporablja se v zdravilne namene pri boleznih živčevja, padavice in kot afrodiziak. Je pa tudi strupena, najprej povzroči bruhanje in omotico, pozneje vidne halucinacije. Mnogi indijanci pijejo čaj iz drobljene rastline (predvsem lubja) kot mamilo, kar pa jih ne ovira pri vsakdanjih opravilih. Rastlino uporabljajo tudi pri erotičnih in drugih magičnih obredih.
Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a belladonna » 10 feb 2004, 21:59

Ja,hvala za informacije...ampak mene še vedno zanima predvsem,ali jo je možno dobiti kje pri nas...hvala :?
belladonna
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 20 okt 2003, 19:27
Kraj: ljubljana

ni rastlina

OdgovorNapisal/-a Quincunx » 07 mar 2004, 12:38

Hojla Belladonna.

Ayahuasca ni rastlina. Banisteropsis caapi vsebuje le harmalin, ki je ena od sestavin napitka ayahuasca in sam po sebi ni aktiven. Recepti za pripravo so lokalna skrivnost, različna od vrača do vrača (vendar so si zelo podobna).

U bistvu gre za dve glavni sestavini: DMT (n,n-dimetiltriptamin) in harmalin. DMT oralno ni aktiven zato ga je potrebno zaužiti v pravilnem razmerju z MAO inhibitorjem kar pa predstavlja harmalin. Te dve spojini sta glavni sestavini napitka Ayahuasca. Vendar kombiniranje MAOi in triptaminov ni ravno varno eksperimentiranje za zdravje.

DMT vsebuje velika skupina rastlin. Pri nas ga je najlazje ekstrahirati iz trstičaste pisanke (Phalaris arundinacea). Vendar je treba kar nekaj potrpljenja in spretnosti.
Quincunx
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 05 mar 2004, 23:02
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a belladonna » 07 mar 2004, 16:43

Lep pozdrav in hvala...
Zanimiva je ta stvar,še posebej kot napitek...zelo me zanima kaj več o tem,sicer pa sem ravno dobila Banisteropsis caapi direktno iz Venezuele,tako da...hvala še enkrat! :wink:
belladonna
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 20 okt 2003, 19:27
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a romunov » 07 mar 2004, 17:57

Tale belladonna pa samo za ta prave rožice sprašuje...
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Quincunx » 07 mar 2004, 19:26

zelo me zanima kaj več o tem


Hja saj nekako ni več kaj dosti za povedat in nobene skrivnosti ni glede tega. Ayahuasca je u bistvu klasični učinek DMT-ja, enako kot bi ga kadil, samo da dlje traja in učinki nastopijo bolj polagoma. Kar je jasno - kar gre skozi prebavni trakt vedno dlje traja in dlje časa rabi da nastopijo prvi efekti. Pri inhaliranju pa učinki nastopijo takoj (par sekund) in hitro pojenjajo. DMT je sam po sebi *zelo* aktiven če ga inhaliraš, če pa ga zaužiješ p.o. (oralno) pa sploh ni aktiven, razen v kombinaciji z MAOi.

Pravilno razmerje je težko nadozirat. Pa odvisno je od vsakega posameznika. DMT se mi ne zdi problem, težka stvar je ravno harmalin iz Banisteropsis caapi ali iz drugih virov, ki je v večjih dozah precej toksičen sam po sebi pa drugega kot slabosti in morda kvečemu delirija ne povzroča.

Sam sem imel z ayahuascao precej pozitivno izkušnjo pred leti, čeprav brez slabosti na začetku ni šlo. Težko pa bi rekel da je bila vredna truda v primerjavimi z drugimi spiritualnimi spojinami ki jih ponuja Narava. Tako da ne pričakuj preveč. V zadnjih letih se je vsa stvar precej skomercializirala in organizira se sedaj cela potovanja v južno ameriko kjer je vse polno "vračev" ki za drag denar ponujajo tako nam evropejcem kot američanom "pravo izkušnjo z ayahuascao". Seveda pa so to ponavadi samo revni ljudje (tam je velika revščina) ki so začutili lahek denar od bogatih američanov in evropejcev tako da jih je treba pač razumeti. Seveda ne znajo pravilno mešati in poznam kar nekaj ljudi, ki so bili *zelo* razočarani nad vsem skupaj - razen da jim je bilo slabo niso doživeli nobene spiritualne in/ali pisane izkušnje.

Eh kaj vem. DMT se mi je zdel v čisti obliki z inhalacijo precej močnejši in spiritualnejši (ampak psihično zna biti zelo naporen), za daljše obiske spiritulanega sveta se mi zdi pa psilocibin precej bolj primerno darilo Narave. To je seveda vse samo moje subjektivno mnenje po mojih izkušnjah sicer pa: sto ljudi - sto okusov...

Tale belladonna pa samo za ta prave rožice sprašuje...


Meni se zdi pa to zelo pozitivno da to sprašuje v kolikor jo to zanima. Poznam veliko ljudi, ki so jih take zadeve zanimale pa jim ljudje zaradi tabujev niso nič povedali in so potem imeli negativne izkušnje ali posledice.

Pri teh stvareh pa je treba vedeti, da dokler imamo do njih veliko spoštovanja in veliko odgovornosti - nekako ni problema in nam lahko veliko dajo. Zelo težko pa mi je ko gledam (pre)mlade ljudi ko se s temi zadevami dejansko zadevajo na vsemogočih zabavah na popolnoma nemogoče načine in do teh zadev nimajo prav nobenega spoštovanja in odnosa. Zaradi neodgovorne uporabe nekaterih pa potem trpijo tudi vsi drugi, ki pa mogoče na te zadeve malo drugače gledajo...

No ja, samo moje razmišljanje...
Quincunx
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 05 mar 2004, 23:02
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a belladonna » 08 mar 2004, 23:10

Se popolnoma strinjam...spoštovanje in razumevanje je prvi korak pri raziskovanju tega sveta...pa lep pozdrav,še enkrat hvala in želim ti veliko zanimivih izkušenj....
belladonna
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 20 okt 2003, 19:27
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a romunov » 09 mar 2004, 02:10

Quincunx je napisal/-a:Zelo težko pa mi je ko gledam (pre)mlade ljudi ko se s temi zadevami dejansko zadevajo na vsemogočih zabavah na popolnoma nemogoče načine in do teh zadev nimajo prav nobenega spoštovanja in odnosa. Zaradi neodgovorne uporabe nekaterih pa potem trpijo tudi vsi drugi, ki pa mogoče na te zadeve malo drugače gledajo...


Kot je nekdo zapel: Welcome to the Jungle! :wink:
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode


Vrni se na Droge

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost