Cepljene mačice - obrezovanje?

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Cepljene mačice - obrezovanje?

OdgovorNapisal/-a BoGo » 19 sep 2003, 13:37

Pozdravljeni.

Zanima me, kako je z obrezovanjem mačic, cepljenih na visoko steblo. Na vrtnariji so povedali, da naj obrežem vse veje po cvetenju, da bodo potem lahko pognale mlade in le te cvetejo. Gledam pa na mnogih dvoriščih, da mnogi puščajo mačice neobrezane. Jaz sem jih obrezal, vendar pa ne čisto vse (da ne bi imeli pri punci samo kol na dvorišču :wink: ). So pa že tudi pognale mlade veje, ki že cvetejo (ni malo prerano?) Ali je potrebno tudi te obrezati, tako da spomladi požene vse mlado in vse mlado zacvete?

Na splošno: Help!
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Salix

OdgovorNapisal/-a misa » 19 sep 2003, 14:09

Pozdravljen,

Salix-e, vrbe ni potrebno pretirano obrezovati, saj same oblikujejo prekrasno krosnjo, v vecini primerov vrst in sort. Izrezuj le pregoste, suhe in polomljene poganjke, veje.
Za cvetenje to leto, je resnicno prehitro, toda pri prijateljih prav sedaj cveti jablana, mislim, da je bilo prevec toplo in nato kar zelo mrzlo, sedaj pa se je spet otoplilo in rastline so bile prelisicene, enostavno so mislile, da je pomlad.

Upam, da ti bo vrba lepo cvetela, lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a BoGo » 05 okt 2003, 11:39

Zdaj me pa zanima, glede na to, da za jutri (ponedeljek 6.10.03) napovedujejo prvi mraz in temperature okoli 3 stopinje ponoči, ali je to slabo za drevo, da bo cvetelo? Ima namreč zelo veliko popkov in ne vem, kaj z njimi? V vazo ali pa jim nič ne bo od malo mraza. Bolj pomembno kot popkom, je, da ne bo nič mačici sami.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a misa » 06 okt 2003, 16:44

Ola,

tvoja vrba bo prezivela brez kakrsnegakoli posega, nikar je ne strizi, samo pohabil bos krosnjo.

Lp
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

OdgovorNapisal/-a BoGo » 06 okt 2003, 19:29

Zmenjeno! Hvala za pomoč.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Re: Salix

OdgovorNapisal/-a kartako » 21 mar 2005, 16:36

misa je napisal/-a:Pozdravljen,

Salix-e, vrbe ni potrebno pretirano obrezovati, saj same oblikujejo prekrasno krosnjo, v vecini primerov vrst in sort. Izrezuj le pregoste, suhe in polomljene poganjke, veje.


Upam, da ti bo vrba lepo cvetela, lp


Mene pa povsem resno zanima ali je mačica samostojna rastlina oziroma v kateri rod drevesa spada(kako se imenuje drevo) Hvala
Eni pravijo da je to leska eni vrba na internetu celo kostanj)
Torej ali se drevo sive kosmate mačice imenuje tudi mačica in v kateri rod dreves spada. Hvala
kartako
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 mar 2005, 16:28
Kraj: LJ


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov