Narcise!

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Narcise!

OdgovorNapisal/-a sasok » 02 sep 2007, 23:06

Pozdrav! ker bo kmalu primeren čas me zanimače je kdo v Sloveniji opazil oz. ve kje bi se dalo kupiti roza narcise?? naprimer kot
takšno
takšne
ali pa takšne
za odgovore se vam zahvaljujem!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

narcise

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 03 sep 2007, 06:21

Zdravo, Sasok!
Narcise "ali pa takšne" sem videla v Bakkerjevem karalogu, imenujejo se Bell Song. Sprehodi se malo po Bakkerjevem spletnem katalogu. Meni osebno se vse te "umetne" barve ne dopadejo, delujejo mi kičasto in izumetničeno, Sicer pa, okusi so različni in tebe zanima genetika, kot sem prebrala v enem tvojih prispevkov. Meni pa je najlepše, kar je ustvarila mati narava sama, brez človeškega vmešavanja. Zato pri meni raste v glavnem od ljudi preziran "plevel", ki ga prinašam s svojih potepanj po hribih, gozdovih, travnikih in močvarah. LP, Marija
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a zupka » 03 sep 2007, 08:22

Pink Radiance sem pred dvema letoma kupila v Ljubljani v Bauhausu. Takrat sem nabavila več neobičajnih narcis. Moram pa povedati, da ko so cvetele, jih nisem spoznala. Roza barva niti slučajno ni bila roza, temveč čudna krem barva. Lep pozdrav
Uporabniški avatar
zupka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 193
Pridružen: 13 jun 2006, 21:29
Kraj: Kočevje

OdgovorNapisal/-a tamika » 03 sep 2007, 10:27

Ja, ja ... čudna krem barva!!! Tudi pri meni. Jeseni sva z mami lepo skombinirali bele tulipane, svetlo roza tulipane in roza narcise! Pa so bile narcise najprej rumene, po praih dneh so spremenile barvo v krem, svetlo roza tulipani pa so bili temno roza!

Za znoret!

Imajo pa jih v Bauhausu in Baumaksu!
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a sasok » 03 sep 2007, 15:39

heh ja genetika me res zanima vendar jaz v tem ne vidim nič slabega! v mejah normale seveda! drugače pa tudi babica ima na vrtu takšne krem in so mi všeč!imamo na vrtu tiste klasične rumene in nekaj belih in oranžnih! pa so vse genetsko narejene?? mogoče jih je nekaj tudi z selekcijo saj nenazadnje mutacije niso niti tako redke (samo poglejmo mačke brez dlake, res zgledajo genetsko vendar je prva takšna bila popolnoma naravna pač z mutacijo)! lepo se imejte! :mrgreen:
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

narcise

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 05 sep 2007, 20:32

Hej, Sasok! V Polje-domu sem danes videla čebulice "tvojih" narcis. LP Marija
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a sasok » 05 sep 2007, 20:48

res??? pa sem še mislil it danes gledat (saj so mi povedali da so jih dobili v ponedeljek pa jih bodo v torek dali ven) pa mi je nekako zmanjkalo časa! torej grem jutri kar po nakupih!! :D :D
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 06 sep 2007, 10:37

Takšne narcse imajo skoraj vsako leto vedno v Baumaksu, pa tudi lani v Bauhausu sem jih videla (vse tri variante).
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04

OdgovorNapisal/-a sasok » 06 sep 2007, 16:07

o hvala, bom tudi tam pogledal, ko me bo zanesla pot! :D
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29


Vrni se na Čebulnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost