GLADIOLE

Diskusija o čebulnicah.
Gladijole, Hijacinte, Tulipani, Zvončki, Lilije, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

GLADIOLE

OdgovorNapisal/-a HORTENZIJAMICI » 29 okt 2007, 16:41

LEP POZDRAV LETOS KO SEM IZKOPALA GLADIOLE SEMBILA RAZOČARANA,KAJTI IZGLEDAJO KOD DA SO ZAKRNELE ALI PA SE NISO POPOLNOMA RAZVILE.POLETI PA TUDI CVETELE NISOTAKO KOT LANI.ZANIMA ME ČE IMA ŠE KDO DRUG TAKE PROBLEME?SOSEDA MI JE REKLA DA JIH LAHKO KAR ZAVRŽEM. :?:
HORTENZIJAMICI
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 okt 2007, 20:19
Kraj: VELENJE

OdgovorNapisal/-a sasok » 29 okt 2007, 17:40

Hej ja imeli smo podobne probleme tako z gladijolami kot tudi še bolj z tulipani! Čebulice so se izrodile in tako so naslednje leto cvetele slabše ali pa sploh ne! Čez čas smo ugotovili, da jih med rastno dobo nismo gnojili in so zato vložile vso hrano v cvet za obnovitev čebulice oz. pripravo na drugo leto pa ni ostalo dovolj hrane, zato se je tako skrčila! Tako jih lepo gnoji (ne preveč) in se bo stanje izboljšalo, vendar ne pričakovat takšnega cvetenja kot je bilo prvo, ker jih pridelovalci obdelajo z vsem živim!
Veliko uspeha naslednje leto, ti jih kar poberi lepo posuši in shrani nekje na hladnem in jih posadi drugo leto, lepo gnoji pa si bodo opomogle in potem cvetele komaj naslednje leto!

lepo se imej; aja tiste majhne ko zrastejo zraven oz. ob čebulici posadi in se bojo tudi debelile in nekoč tudi zacvetele! Je pa res da je lažje it po nove čebulice v kako Kalioali pa kam podobno kot ps vzgajat svoje je to kar zamudno delo!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

hvala

OdgovorNapisal/-a HORTENZIJAMICI » 29 okt 2007, 21:12

Hvala za nasvet,res jih nisem posebej gnojila,samo spomladi sem zemlji dodala kompost.TUDI JAZ SEM MLADE ČEBULICE PUSTILA LANI VZEMLJI, PA SO LETOS MNOŽIĆNO POGNALE,MISLIM PA, DA ŠE DRUGO LETO NE BODO CVETELE.
HORTENZIJAMICI
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 okt 2007, 20:19
Kraj: VELENJE

OdgovorNapisal/-a HORTENZIJAMICI » 13 mar 2008, 14:23

L.P.
moje lanske čebulice gladiol so v kleti kjer sem imela shranjene,zelo slabe,kot da so plesnive :twisted: kaj narediti znjimi? :?: Ali naj jih posadim,ali raje zavržem :?:
HORTENZIJAMICI
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 okt 2007, 20:19
Kraj: VELENJE

OdgovorNapisal/-a greeny » 26 apr 2008, 21:11

HORTENZIJAMICI poskusiš lahko, škodi ne. Odvisno, v kateri fazi je plesnoba.
Je možno, da so že v smeteh, ker nihče dolgo ni odgovoril? :)
Upam, da ne!

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a HORTENZIJAMICI » 15 jun 2008, 21:51

Naj se pohvalim,da gladiole ,ki sem jih mislila zavreči odlično rastejo.Mislim ra mi vračajo dobroto,ker sem jih pustila pri življenju. :lol:
ljubi in boš ljubljen
HORTENZIJAMICI
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 okt 2007, 20:19
Kraj: VELENJE

OdgovorNapisal/-a greeny » 17 jun 2008, 16:32

No, me veseli, da živijo. Moje, ki sem jih kupil, rastejo odlično. Tiste, ki pa jih imamo že več let, pa so čisto čudne. Prvi listi so nekako zviti in so nehali rasti še ko so bili majhni, drugi pa niti niso zrasli. Tudi precej luknjasti so. Oboje rastejo skupaj, zato je še toliko bolj čudno, da so ne super, druge pa re slabo. Bo čas pokazal, če o kaj bolje. Upam, da vsaj čebulice ostanejo.

LP
Verde, que te quiero verde
Uporabniški avatar
greeny
Guru
Guru
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 08 apr 2008, 19:53
Kraj: MS-LJ

OdgovorNapisal/-a su3 » 05 avg 2010, 14:22

Pozdravljeni,
ima kdo izkušnje s sejanjem (semena) gladiol?
su3
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 jan 2009, 17:15


Vrni se na Čebulnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Gladiole
    Napisal/-a lipeta » 03 sep 2004, 21:23
    0 Odgovori
    4573 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a lipeta Poglej zadnji prispevek
    03 sep 2004, 21:23
  • Kdaj saditi gladiole?
    Napisal/-a metal » 08 apr 2008, 19:26
    10 Odgovori
    33387 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a greeny Poglej zadnji prispevek
    26 apr 2008, 21:04

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost