Rošca :D

Bromelije so epifiti, ki rastejo visoko v krošnjah dreves.
Aechmea, Ananas, Guzmania, Vriesea, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Rošca :D

OdgovorNapisal/-a elAles » 26 dec 2007, 18:01

Živjo...

Okej, uglaunem jaz sem tukaj čisto nov, o rožah vem samo toliko da so lepe pa da delajo zrak :roll: , amapk o tejle na sliki pa se mi zdi da je premalo zalita!!?? Ali se motim??

Slika

Tako da bi vas prosil, samo da mi pomagate z kakšnim nasvetom, koliko je treba takšno rožo zaliti in na koliko časa, ker sem popoln začetnik. Iz njenih navodil sem "dekodiral", da je bromelia in da je vodo potrebno vliti v samo sredino rože v zmernih količinah, kar pa nimam pojma koliko :roll: ...

Za vaš navest in pomoč že v naprej najlepša hvala!
---
Pozdrav, Aleš
elAles
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 dec 2007, 17:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a felidae » 26 dec 2007, 20:12

Jaz sem moji dve kupila leto in pol nazaj ze odcveteli. Zalivam ju v rozeto in skrbim da je zemlja vedno mokra. Ena izmed njiju se ravnokrat pripravlja na cvetenje.

Lp, Mateja
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a elAles » 27 dec 2007, 08:26

zemlja vedno mokra?? Torej ni skrbi da bi bilo zalito preveč, kolikokrat tedensko pa zalijete rozeto in kolikokrat tedensko navlažite zemljo??
---
Pozdrav, Aleš
elAles
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 dec 2007, 17:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a felidae » 27 dec 2007, 11:40

Jaz zalijem tako da voda ne stoji v podstavku - zemlja mora biti vlazna. Zdaj pozimi ko jo imam bolj na hladnem recimo zalivam na 2 tedna (v rozeto in zemljo) drugace pa pac ko vidim da je zemlja postaja suha ali v rozeti ni vec vode. Ce pa samo nekje manjka vode jo samo tam nalijes. Pa v rozeto vedno dezevnico, drugace bos imel kamen na njej, to pa prav nic lepo ne izgleda.
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zelenček112 » 27 dec 2007, 14:18

jst sem jo imel kakšno leto nazaj. moji spomini nanjo so zelo lepo in sicer zalival sem jo tako, da ko je bila zemlja malo bolj suha sem jo zopet zalil...nekako na 10-12dni(pozimi) in poleti nekako 1x na teden. tako pa je moja rastlincia lepo rastla.

lp gape
zelenček112
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 dec 2007, 15:22

OdgovorNapisal/-a elAles » 28 dec 2007, 01:45

Hmmm najlepša hvala za vse vaše odgovre, a pri mojem eksperimentiranju mi nekaj ni jasno, vode sem nalil v rozeto in v zemljo toliko, da je prišla voda do podstavka, a zemlja je bila še vedno suha :oops: ...

Kakšne ideje zakaj ali je to o.k.??
---
Pozdrav, Aleš
elAles
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 dec 2007, 17:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a felidae » 28 dec 2007, 12:38

Zalivaj raje tako da nalijes vodo v podstavek in pustis rozi da sama spije (1-2h). Vodo, ki ostane v podstavku potem odlijes.
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zelenček112 » 28 dec 2007, 12:40

ja elales to se zgodi ko je zemlja že tako suha da se strdi. naprimer v puščavah je zemlja tako suha da je trda kot beton...no ja tudi meni se kdaj pa kdaj to naredilo ...najbolje je da si vzameš čas in res rastlino zalivaš po malih odmerkih in da zemlja vpije vodo in ne steče v podstavek...pri nekaterih rastlinah sem naredil tako da sem jo za nekaj časa postavil kar v vodo in se je zemja sama napila vednat ne vem če je ravno za tole rastlinico to vredu...je pa še ena možnost da zgornjo plast zemlje malo zdrobiš veš kaj mislim?

no upam da sem ti kaj pomagal...
zelenček112
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 dec 2007, 15:22

OdgovorNapisal/-a elAles » 28 dec 2007, 19:03

Huhuhu suprca :D pa mi je le uspel tole rozco zalit, upam samo da bo lpo rastla...

Res hvala vsem... :roll:
---
Pozdrav, Aleš
elAles
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 dec 2007, 17:42
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Bromelije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost