Mirti odpadajo listki

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Mirti odpadajo listki

OdgovorNapisal/-a Agha » 30 maj 2006, 13:28

Pozdravljeni!

Pred slabim tednom sem kupila mirto, katero želim vzgojiti v bonsaj. Zanima me, ali je morda normalno, da ji odpadajo še zeleni lističi. Dnevno jih odpade cca. 10. Glede na izkušnje, ki jih imam z ostalimi rastlinami menim, da nekaj ni v redu. Mirta sicer ne kaže nobenih znakov kakršnekoli bolezni.
Naj povem, da je rastlina normalno zalita in je na sončnem mestu, kar naj bi mirtam ustrezalo.

Hvala za pomoč!
Agha
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 maj 2006, 10:20
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a gregano1 » 31 maj 2006, 08:46

Mirta je tipični predstavnik sredozemske makije in jo pri nas v naravi najdemo na flišnatih področjih slovenske obale. Tako Mirta sodi ven na sončno lego le pri prezimovanju pazimo na ekstremno nizke temperature, pozimi sodi v hladen rastlinjak.
Kar pa se tiče odpadanja listkov, mislim da so posledica šoka, zaradi transporta in spremembe okolice. Z zalivanjem moramo biti previdni, saj je kot sredozemska rastlina prej vajena pomankanja vode kot obratno. Zalivamo, ko je zemlja res suha na otip.

LP Zeko
gregano1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 28 sep 2005, 09:01
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a Agha » 31 maj 2006, 09:38

Zeko, najlepša hvala za nasvet. :D Sicer zelo pazim pri zalivanju in nikakor ne pretiravam. Upam, da se bo mirtica sprijaznila z novim okoljem, saj si res močno želim, da se ohrani.

LP Agha
Agha
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 maj 2006, 10:20
Kraj: Kranj


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron