kaj je narobe z orhidejo

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

kaj je narobe z orhidejo

OdgovorNapisal/-a bonsaj » 18 mar 2009, 18:30

bi mi kdo povedal kaj je narobe moji orhideji se ves čas sušijo listi pa nočjo novi pognat :cry:
bonsaj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 18 mar 2009, 18:25

OdgovorNapisal/-a lera » 18 mar 2009, 18:54

živjo,

mogoče je preveč zalita mogoče premalo. premalo podatkov je, da bi ti lahko kdo odgovoril. če si pri volji si poglej kaj vse piše o orhidejah in bo verjetno tudi odgovor tam. Če pa ne pa malo bolj podrobno opiši kako ravnaš z njo.

lp
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a bonsaj » 18 mar 2009, 19:28

zalivam jo tako da je zemlja zmeraj malo vlažna gnojim jo vsak 1 mesec včasih jo popršim je dosti :?:
bonsaj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 18 mar 2009, 18:25

OdgovorNapisal/-a almalexia » 18 mar 2009, 19:41

Predlagam, da še enkrat napišeš vprašanje v podforum za orhideje oziroma pregleda teme, morda je kje že kaj odpisano.
Ali se listi sušijo od premalo ali rumenijo zaradi prevelike količine vode in vlage? Tako je bilo pri meni, saj v večini primerov orhideje propadejo zaradi preveč vode. Jaz zalivam orhideje enkrat na dva tedna, ko jo zalijem, pustim, da se voda odteče in odlijem vodo iz posodice. Mislim, da bi ti lahko bolje odgovorili, če opišeš, kje imaš orhidejo, na katerem oknu, kakšna je temperatura, kakšno je stanje korenin?

Vsekakor ti predlagam, da jo čim prej presadiš. Jaz sem pred 14 dnevi presadila dve in obe mi že poganjata nove liste.
What passion cannot music raise and quell?
almalexia
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 feb 2009, 15:32

OdgovorNapisal/-a bonsaj » 18 mar 2009, 20:26

mam jo pri oknu pa sem vidu da mora biti v pol senci pa sem pred njo dal večjo rastlino pa je v pol senci. listi ne rumenijo samo navadno hitro se posušijo. korenine so lepe razen ena zračna korenina je mal gnila drugač je ok. ampak res je pri orhidejah je velik,okrat to da je preveč zalita bom vse probal hvala
bonsaj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 18 mar 2009, 18:25

OdgovorNapisal/-a bonsaj » 18 mar 2009, 20:27

pa listi nočjo novi rast.
bonsaj
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 18 mar 2009, 18:25

OdgovorNapisal/-a bajsek » 14 jul 2009, 06:54

Čao

Orhideja je najbrž preveč zalita! Če jo zalivaš tako da je stalno vlažna, pa še škropiš je preveč. Jaz moje zalivam 1x na dva do tri tedne (tam nekje 20 dni) in trenutno nič ne škropim (škropim le pozimi ko je res suh zrak od centralne).
lISTI ZAČNEJO RUMENET KO GNIJEJO ALI IMAJO PREMAlo vode (slednje tvoja sigurno nima premalo). Čimprej jo presadi.

lp, upam da rešiš svojo rožco
bajsek
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 03 jan 2009, 14:58


Vrni se na Bonsaji - notranji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron