Bonsai

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Bonsai

OdgovorNapisal/-a mailo » 01 jul 2007, 04:29

Kupila sem zelo poceni bonsai, ne vem katere sorte je... rečeno mi je bilo, naj ga zalivam vsakih 2 dni in ga...drevesce presenetljivo raste,,kaj naj?naj ga obrežem? oz. kako sploh, če mi je bilo btw rečeno naj ga sploh ne....??????????????????
mailo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 jul 2007, 04:24
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 01 jul 2007, 09:46

nalimaj kakšno sliko bonsaja, da ti bomo lažje svetovali. ker ne vemo niti ali je listavec ali je iglavec ali je zimzelen ali ne....
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 02 jul 2007, 09:36

Glede na to,da si napisala da si kupila "poceni" bonsaj....menda sploh nima oblike.verjetno si kupila najbolj preprost bonsaj..."Fikus Retusa",ki ga vsepovsod na veliko prodajajo po ugodnih cenah.Sliko poslji.
Drugace pa....da bi se naj zalival na dva dni..hmmm?Moj pravtako raste,ceprav je zalit le enkrat na teden...pa se to z tušem-pod tušem.Ti mu bos prej ko slej unicila vse korenine-mu bodo zagnilile.
Jaz sem dobila v dar to varianto-poceni bonsaj....pa sploh nima oblike,zato ga bom pustila da zraste-krosnja,in ga nato oblikovala kot se spodobi.Sem pa vprasala strokovnjaka za nasvet,in je rekel,da iz mojega bonsaja ne bo nikoli vrhunski bonsaj,kajti ze vsa njegova oblika je "napacna".....tko da...zdaj imam bolj okrasno drevesce kot pravi bonsaj,z vso njegovo obliko,sploh koreninski del in krosnja,ki morata izstopati po vseh svojih "pravilih"....
Kaj pa vem..strokovnjak ki se s tem bavi ze leta in leta dobro ve kako in kja,zato mislim da ima zlo zlo prav.Poslal sem mu tudi sliko in na podlagi te mi je vse to povedal.
Upam da bos z drevescem iemla kljub temu veselje,sicer pa bom tudi jaz svojega ko bo se krosnja se malce zrasla in se "zgostila" oblikovala po svoje.
Naj ti bo v veselje,ceprav je resnica taksna kot je. :)))

P/S...glede nasvetov prodajalcev v oddelku vrtnega centra,pa ti lahko povem iz lastnih izkusenj, ...NIMAJO POJMA KAKO IN KAJ Z RASTLINAMI KI JIH PRODAJALO!!!
Za hec seme nkrat vprasala prodajalko na tem oddelku ali se lahko fikus Benjamin razmnozuje kar doma,tako da ga odtezem in pozene v vodi koreninice...itd.Pa je rekla da ne,da to sploh ni mozno in da ga moram kupit,ce ga zelim iemti..hahah....skoraj me je kap trofla,kajti jaz sme ze leta prej tale fikus razmnozevala na taksen nacin,ki je najbolj obicajen...tako da..na besede prodajalcev ne dam vec prav nic...so obupni...sploh ne razumejo svojega dela in sploh niso za to usposobljeni.Boljse da ne omenim akksne nasvete so mi dajale prodajalke glede orhidej,ki jih nadvse ljubim..ce bi njih poslusala,bi mi zagotovo propadle....tko da...sem resnicno brez besed....
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Bonsai
    Napisal/-a boc » 09 mar 2004, 20:01
    2 Odgovori
    6417 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a latvija Poglej zadnji prispevek
    21 mar 2004, 20:33
  • bor-bonsai?
    Napisal/-a bubiuly » 30 jan 2006, 18:00
    5 Odgovori
    12253 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a skrjobonsai Poglej zadnji prispevek
    14 mar 2014, 00:56
  • Je to Bonsai?
    Pripete datoteke Napisal/-a TinCha » 16 maj 2006, 21:47
    5 Odgovori
    6547 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a študent Poglej zadnji prispevek
    24 sep 2006, 09:20
  • Bonsai ?
    1, 2Napisal/-a Bonsai II » 17 mar 2008, 16:16
    21 Odgovori
    31786 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a skrjobonsai Poglej zadnji prispevek
    14 mar 2014, 00:08
  • bonsai
    Napisal/-a miha888 » 23 maj 2008, 19:54
    2 Odgovori
    12277 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a jeromelrok7 Poglej zadnji prispevek
    01 dec 2009, 16:06

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov