Citrus

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Citrus

OdgovorNapisal/-a Limonca » 12 mar 2006, 12:30

Doma imam staro limono približno 5 let.
Ko pride čas cvetenja, mi limona odvrže skoraj vse liste, nato limona zacveti v polnem stanju. Tudi kakšen plod naredi, toda ta plod ni večji od oreha in odpade. Zelo rada bi ohranila to limono, in kupila kakšno novo, toda nimam dobrih izkušenj, saj mi noče obroditi. :(
To limono gnojim s specialnim gnojilom za citruse (AGROLIT). Presadim jo vsako drugo leto, zemljo kupim za citruse, škodljivcev ni. Limona je v sobi ki ima 15 stopinj, vsako pomlad jo nesem ven. :)
Visoka 1.5m.[b] Prosim če mi svetujete kaj naj storim, da bo limona obrodila.

Hvala,
lep pozdrav Limonca!
8)
In vse tiho je bilo!
Limonca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 mar 2006, 12:20
Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a Limonca » 16 mar 2006, 08:53

No ja, ali nihče ne zna odgovoriti na moje vprašanje? :(
In vse tiho je bilo!
Limonca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 mar 2006, 12:20
Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a santo » 16 mar 2006, 10:23

Hja, moje mnenje je, da je malo pretoplo (15°C), idealno je pod 10°C. Drugače pa liste odvržejo skoraj vedno, ko jih prenesemo v notranje prostore. Tudi moje so odvrgle kar nekaj listov, pa jih imam pri manj kot 8°C, vendar je sedaj vse OK, res da so odvrgle 1/3 listov ampak se že obraščajo.

Glede plodov, pa ne znam pomagati, tudi jaz imam en primer ko naredi kar velike limonce, potem pa odpadejo... Letos bom poleg čebelic še jaz malo oprašil s čopičem, pa bomo videli kaj bo...

Zemlja za citruse po mojih izkušnjah ni dobra. Jaz imam krtine zmešane z dobro preležanim hlevskim gnojem. Gnojim pa jih s koprivnico in konjskim gnojem.

lp
santo
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 21 feb 2005, 15:03

OdgovorNapisal/-a Limonca » 16 mar 2006, 10:40

Hojla!
Hvala za odgovor!Ja ampak meni so listi odpadli na zimo in resne vem,kaj naj sedaj naredim?Papa!
Limonca!!!
In vse tiho je bilo!
Limonca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 mar 2006, 12:20
Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a santo » 16 mar 2006, 11:38

Tudi pri mojih listi odpadejo na zimo, ampak se zdaj že malce obračša, ima nove poganjke. To se vedno zgodi, ker je taka razlika med zunanjo in notranjo temperaturo + bolj suh zrak je v notranjih prostorih. Zelo pomaga pršenje z vodo po listih.

Ko bo zunaj, se bo sigurno obrastla.

lp
santo
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 21 feb 2005, 15:03

OdgovorNapisal/-a Limonca » 16 mar 2006, 12:11

Kje pa si ti kupil limone?Jaz sem jo dobila iz Hvara.
Limonca!!!
In vse tiho je bilo!
Limonca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 mar 2006, 12:20
Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a santo » 16 mar 2006, 12:51

Na Pagu, vendar mi te dve še niso obrodile, problem, ki sem ga prej opisal. Stare so 3 leta. Mandarina malo strejša, vsako leto obrodi in pa moja najlepša, sem jo pred 2 letom dobil od nekega gospoda iz Gorenske, koliko je stara ne vem, ima pa okoli 30 limonc gor. Vem pa da je bila vzgojena iz pečka in cepljena.

lp
santo
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 21 feb 2005, 15:03

OdgovorNapisal/-a Limonca » 16 mar 2006, 18:33

Hvala za pomoc! :)
Vsak nasvet je se vedno dobrodosel.
Lep pozdrav Limonca!!! ;)
In vse tiho je bilo!
Limonca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 mar 2006, 12:20
Kraj: Borovnica

OdgovorNapisal/-a metulj » 17 mar 2006, 14:43

Tudi sama imam doma limonovec (pri meni je šele eno leto), ki zelo rad odmetava plodove, lani je obilno cvetel, čebelice so ga oprašile a so skoraj vsi plodovi odpadli. Ostale so le kake tri limonce. Pa sem se sekirala, kaj za vraga je narobe. Ravno sedaj imam doma knjigo iz knjižnice o vzgoji limon v kateri pa piše za mojo vrsto limone (MEYER), da kot mlada zelo rada odmetava plodove, kasneje pa zelo obilno rodi. Piše,da začne rano roditi a je te plodove potrebno prva leta odstraniti ker drugače ostane krošnja patuljasta, kržljava i neugledna. :lol:
Kaj si sicer oni predstavljajo pod mlado limono ne vem, niti ne vem koliko je stara moja (velika kakšen meter in pol), ampak jaz sem se odločila, da bo kar to vzrok mojih težav. Moja limonca je bolj pametna kot jaz in ve, da more odvreči plodove, ker si ne želi biti patuljasta, kržljava i neugledna (Kdo pa si to želi?) in ni v bistvu z mojo vzgojo nič narobe. Tiste tri ima pa zato, da jaz povsem ne obupam in jo kam zabrišem.
Torej moram biti še naprej potrpežljiva, čez nekaj časa pa vas povabim na limonado, ker ne bom vedela kam z limonami :lol:
PS. optimizem ni nikoli odveč

Lp
Petra
metulj
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 25 nov 2005, 12:44
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a Limonca » 17 mar 2006, 16:57

Hojla!
Petra,vesela sem bila tvojega optimisticnega sporocila.Res, prav imas,malo optimizma ne skodi.
Papa!!!
Limonca.
In vse tiho je bilo!
Limonca
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 12 mar 2006, 12:20
Kraj: Borovnica


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost