listi rjavijo na avokadu in monsteri

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

listi rjavijo na avokadu in monsteri

OdgovorNapisal/-a aliti » 26 avg 2005, 16:32

Na pomoč
Na listih (starih pri avokadu in mladih na monsteri) se mi pojavljajo rjavi suhi deli kakor, da bi jih skuru z vžigalnikom (zelo suho temno rjave barve, listi se sčasoma sfrkajo. Zaenkrat še ne odpadajo). Kaj je to in kako naj okrepam? Vse imam v sobi, ki je polna različnih rož in bog ne daj, da se mi to razširi. Vse skipaj lepo vzdržujem glede zalivanja, pršenja, itd torej to ni vzrok.
Hvala za odgovore, Aleš
Uporabniški avatar
aliti
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 03 feb 2005, 09:34
Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a stara » 06 nov 2005, 18:51

verjetno si z kakšno rožco prinesen kakšno bolezen.tud men se je to zgodilo,verjetno od tega,men so rekli ko sem šla z listom v kalio,da ima pršice.škropiti sem mogla vse.nazadnje sem mogla mojo najlepšo rožco ki sem jo imela pred vsemi drugimi-sem se preselila in sem vneti zbiralec rož-vreči stran ker so mi te nadloge tako uničile rožo da mi je zaćelo gniti steblo in sem jo nazadnje mogla vreči stran.
to je groza,zadnič sem kupila rožo v cvetličarni pa jo pogledam cez cas mal boljše sem imela uši gor.ne vem več ki naj dobiš vredi.
pozorn murš bit na male bele pikice pod listi ali kašne pajčevine-to je nesramen rdeč pajk ki ni naklonjen rastlinam.

upam da si v tem času rešil zadevo!!!
ne pomaga drugo kt škropiti!
pa mrtve liste stran
stara
Guru
Guru
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 14 avg 2005, 22:25
Kraj: ptuj


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost