Faraonke

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Faraonke

OdgovorNapisal/-a JEMA » 30 okt 2003, 15:04

Pozdravljeni!

Vem, da tema ne sodi najbolj v ta sklop, pa kljub vsemu. Pred kakšnima dvema tednoma sem v stanovanju opazil mravlje. So zelo majhne in oranžne, zato predvidevam, da gre za Faraonke.

Ker se jih je baje zelo težko znebit (kar že ugotavljam), me zanima, ali ima kdo s tem izkušnje in mi lahko da kakšen nasvet, kako se te golazni znebit.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.

Matej
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 31 okt 2003, 01:06

Ojla,

pred časom vem, da so imeli prav za njih poseben insekticid (pomagal ni kaj dosti). Svetujem ti da se z vsem bojnim orožjem spraviš na njih, nam so se dolgo upirale, ko pa smo vse orožje združili, smo jih zatrli. Najbolje je če najdeš mravljišče, da do "matice" prideš.
Zadnjič spremenil Klavdija, dne 31 okt 2003, 01:23, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 31 okt 2003, 01:13

Hojla, jema.

Eni pravijo, da jim posipaš sol na pot oz. čim bolj po njihovem vhodu v stanovanje. Tega sicer nisem preizkušal. Ko sem pa v študentskem stanovanju dobil mravlje, pa se je zelo dobro izkazala pena proti mravljam. Predvsem zato, ker ni takoj izginila in je lepo zapolnila njihove tunele.

Se pa še dajo dobiti pasti za mravlje, ki jih nastaviš na njihovo pot in potem nosijo delavke strup matici.

Biokemičnega orožja je na pretek ;)
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Akasha » 15 maj 2006, 15:06

Mi imamo tudi mravlje v hiši :evil:

Ne pomaga nič, tiste hišice z vabo ne (smo jih preizkusili že veliko vrst), prav zelo sprejati nočemo (ker spreji le uničijo tiste,ki jih z njimi zadeneš, vseh miljon ostalih pa ne...).

Pridejo notri, tudi,če ni nobene hrane tam,kjer se zadržujejo. Tudi sosedi jih imajo med drugim.... (v bistvu jih imajo v hiši zelo pogosto tisti,ki imajo vrt...)

Variante: sol,poper, pecilni prašek, kar so nam že svetovali, ne pomagajo nič, edino grdo izgleda, če je to potreseno.

Imamo pa navadne črne mravlje, nič faraonk.

Kako se jih znebiti?? :evil:
THE SPIRIT OF FIRE !

[img]http://www.shrani.si/f/u/IY/34JOersm/3579994663.jpg[/img]
Uporabniški avatar
Akasha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 28 mar 2005, 19:22
Kraj: Ljubljana

Nekaj dodatnih nasvetov

OdgovorNapisal/-a muha » 15 maj 2006, 16:36

To nadlogo dobro poznam iz svoje mladosti - stara hiša. Vse je bilo treba pospraviti v neprodušno zaprte posode, sicer :twisted: :twisted:
Hvalabogu jih zdaj v hiši še nimam. V okolici hiše mi jih je zaenkrat uspevalo pregnati:
- okrog hiše, če sem njihovo pot popršila z Biokilom za gomazeči mrčes. Po dežju je treba ponoviti.
- na vrtu: sem po mravljišču potresla cimet.
Če še nisi poskusila daj znotraj hiše vse njihove poti, izhode in vhode, poprši z biokilom. Naj bi držalo do 3 tednov - oz. do prvega pomivanja tal.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Buld » 18 maj 2006, 10:26

Po mojih izkušnjah se faraonk s strupi ne da odstraniti. Edino, kaj ti lahko pomaga je, da jim preprečiš vstop, ker gnezda nimajo v notranjih prostorih, ampak nekje v betonu, najverjetneje v stenskih instalacijah, saj se tako tudi premikajo med stanovanji. Vzemi si čas in eno zasleduj, če imaš srečo, najdeš tako, ki kaj nosi, ker ta se verjetno vrača v gnezdo.

8)
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 18 maj 2006, 14:29

Če si v bloku je to problem celega bloka. Če samo eden ne pošprica je vse zastonj. Običajno so tako trdovratne, da se enostavno že kar privadiš živeti z njimi.
Za začetek poglej od kod prihajajo. Običajno iz kopalnice maširajo v kuhinjo. Vmes pa iščejo prostor za svoja gnezda. Prijatelj mi je pripovedoval, da jih je zasledoval 14 dni. Na koncu je ugotovil, da imajo gnezdo kar v pralnem stroju.

Torej resna je samo profesionalno izvedena dezinsekcija celega bloka (če si v bloku) ali cele indivudalne hiše (če si v hiši) npr.
LEKS d.o.o.
PODJETJE ZA DEZINFEKCIJO, DEZINSEKCIJO,
DERATIZACIJO, SANITARNO SVETOVANJE Z NADZOROM
TER ČIŠČENJA
ZALOŠKA 155, 1000 LJUBLJANA
Telefon in fax: (01) 5408-048, 5463-690
E-pošta: info@leks.si
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

Mravlje v hiši

OdgovorNapisal/-a muha » 19 maj 2006, 06:07

Za tiste, ki boste iz zgornjih prispevkov črpali informacije zase.

POZOR: govora je o dveh različnih vrstah mravelj, ki imajo različen izvor in tudi boj proti njim ni enak.
JEMA govori o faraonkah
AKASHA pa o navadnih črnih mravljah.
Praviloma se je navadnih črnih mravelj laže ubraniti in tudi njihova invazija je običajno pogojena z letnimi časi in vremenskimi razmerami. Kar sem napisala v zgornjem prispevku, velja le za črne mravlje.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a amater2 » 21 sep 2006, 20:00

ojla!
meni pa so se v kuhinjskih visečih omaricah začele pojavljati drobne bledo-rumenkaste mravlje. ko jih uničim oz. popipsam, se jih znebim samo za nekaj dni, potem pa se spet pojavijo :evil:

a kdo ve, za kakšne mravlje to gre in kako se jih lahko znebim bolj učinkovito? je možno, da so se zaredile v iverki, ker kuhinja je že stara cca. 30 let?

prosim za kak nasvet :!:
amater2
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 sep 2006, 19:53


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost