Dendrobium phalaenopsis - kako identificirati škodljivce?

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Dendrobium phalaenopsis - kako identificirati škodljivce?

OdgovorNapisal/-a Meli » 23 apr 2007, 17:52

Pozdravljeni,

imam dendrobij, ki je izjemno dobro uspeval, poganjal nove pseudobulbuse, cvetel na več stebelcih iz enega pseudobulbusa, cvetel iz starih itd.

Nato pa so se listi začeli zvijati, vendar so ostali zdravo zeleni, rastlina je cvetela in vse ostalo je bilo videti normalno.

Pred nedavnim je začel rumeneti in listi odpadajo, čeprav pri tem tipu naj ne bi in tudi premrzlo ni. Rastejo pa novi keikiji.
Zasledila sem informacije, da je zvijanje listov in rumenenje lahko znak pršic, vendar na spodnji strani listov ni nobenih značilnih mrež, ki jih pršice spletejo. Na listih in steblih so vidne drobcene črne pikice, najde se pa tudi kakšna večja "pikica", ki zgleda kot nekakšna kroglasta "školjkica".
Druga opcija so tripsi, vendar mislim, da odrasli primerki zgledajo drugače, kot te zadeve na moji orhideji.

Ima kdo morda kakšen nasvet?
Proti tripsom menda pomaga npr. Vertimec, vendar je izjemno strupen in se mi njegova uporaba precej upira.
Najlepša hvala!
Meli
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 apr 2007, 17:17

Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost